آیا پادکست یا همان محتوای صوتی برای کسب و کار شما مفید است

18 مزیت اصلی فروشگاه اینترنتی برای خرده فروشان و مشتریان
آذر 30, 1398
مدیریت وبسایت
13 تکنیک کلیدی برای مدیریت یک وب سایت
دی 5, 1398
نمایش همه

آیا پادکست یا همان محتوای صوتی برای کسب و کار شما مفید است

اهمیت پادکست در کسب و کار - صوت در سئو

قیمت تولید پادکست - تولید محتوای صوتی

طبق بررسی های انجام شده تا سال 2021 صنعت تبلیغات های رادیویی تقریبا ثابت خواهد ماند اما انتظار می رود هزینه های تولید محتوا برای این صنعت تا دوبرابر هم افزایش پیداکند. با افزایش روز افزون تلفن های هوشمند و محبوبیت بسیار زیاد آن در میان افراد 14 تا 34 ساله پیداکرده است. طبق آمار 44 درصد از این افراد مخاطبین محتوای صوتی یا همان پادکست هارا تشکیل می دهند. Apple care play که به صورت پیش فرض با 24 برند اصلی ارائه می شود دارای محبوبت بسیار بالایی نزد مخاطبان خود است و این می تواند مثال خوبی برای این مطلب باشد.
طبق آخرین بررسی های انجام شده بیش از 40 درصد مردمان آمریکایی بالای 12 سال پادکست گوش می دهند که 24 درصد آنها از طرفداران پادکست ها هستند و این یعنی تعداد طرفداران پادکست ها از تعداد طرفداران کلتولیگ که 21 درصد جامعه آمریکا را تشکیل می دهند بیشتر است.

پادکست چیست و چه کاربردی دارد؟ برای مطالعه بیشتر کلیک کنید

محتوای صوتی پادکست

چه چیزی باعث می شود که پادکست برای صاحبان کسب و کار مهم شود؟

ست گرین نویسنده 5 کتاب بازاریابی پر فروش از جمله کتاب تسلط بر بازار توسط محتوای صوتی و بازاریابی با واکنش های مستقیم است و در جواب این سوال می گوید: اگر شما محصولی را بخواهید به فروش برسانید می توانید می توانید در لحظه با تعداد زیادی از افراد را مخاطب خود قرار دهید و به همین دلیل کاملا مورد هدف مخاطبانتان قرار خواهید گرفت.
به عقیده ست گرین، پادکست ها مزایای سئو رانیز باخود به همراه دارند؛ برای مثال Itunes یک وب سایت عالی با رتبه یک گوگل است که در هر اپیزودی که شما در آن بارگذاری می کنید می توانید لینک وب سایت میهمان را نیز وارد کنید. اگر شما با کلمات کلیدی مناسبی به وب سایت خود لینک سازی کنید خواهید دید چه نتایج عالی ای برای شما به بار خواهد داشت.

مطالب پیشنهادی: هدف از تولید محتوا چیست؟

تبلیغات تنها به صورت محیطی و آن هم از طریق بنر و بیلبورذ ها صورت نمی گیرد بلکه در حال حاضر بسیاری از شرکت ها و برند های مطرح جهانی در حال ضبط کردن پادکست های خود هستند؛ در این صورت شما می توانید تمامی جنبه های بازاریابی را د کنار یکدیگر داشته باشید و صدای خود را به گوش دیگران برسانید که در این زمان وب سایت شما دیگر یک مکان برای فروش و یا تبلیغات نیست بلکه تبدیل به رسانه ای شده است که افراد بسیاری شمارا دنبال می کنند و صدای شمارا می‌شنوند.

اهمیت پادکست در کسب و کار

تولید پادکست – تولید محتوای صوتی

گرین به عنوان یکی از خبرگان حوزه تهیه پادکست روش هایی را برای موفقیت در تولید پادکست ارائه کرده است که در زیر آنهارا برای شما بیان خواهیم کرد:

  1. پادکست شما باید دارای یک نام جذاب بوده و شامل کلمه کلیدی اصلی شما نیز باشد.
  2.  هر پادکست شما باید دارای تصویری باشد که گویای عنوان و محتوای پادکست شما باشد تا کاربران بتوانند به راحتی آنرا در Itunes پیدا کنند.
  3. پادکست شما نیاز به یک معرفی حرفه ای چند ثانیه ای در اول پادکست دارد تا به کاربر بگوید قرار است چه چیزی گوش کند و چه چیزی به دست بیاورد. این صدا می تواند صدای خودتان یا یک دوبلور باشد که دارای صدای خوش با موزیک پس زمینه است.
  4. برای آنکه محتواهای صوتی شما شنیده شوند نیاز به سایت هایی با مخاطبان زیاد است که می توانید از Itune, google play و Libsyn برای این کار استفاده کنید
  5. دعوت از میهمانان ویژه این امکان را به شما می دهد تا پادکست شما دارای مخاطبان بیشتری باشد.
  6. شما باید پادکست های خود را از طریق رسانه های اجتماعی و یا هر رسانه دیگری که در دسترس دارید منتشر کنید تا به دست مخاطبانتان برسد.
  7. مطمئن شوید تمامی محتواها رونویسی و ویرایش شده اند و می توانید آنهارا در شبکه های اجتماعی منتشر کرده و یا تبدیل به کتاب فیزیکی نمایید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

021-44005538