کمپین غذا زباله نیست
شهریور 27, 1398
پادکست چیست و چه کاربردی دارد؟
شهریور 28, 1398
نمایش همه

بازاریابی سئو چیست و چه کاربردی دارد؟

سئو چیست؟ اهداف سئو چیست؟ تاثیر رفتار کاربران اینترنتی بر سئو چیست؟ برای پاسخ به این سؤالات و رفع ابهامات این‌چنینی باید با مبحث سئو و تکنیک‌های آن آشنا باشید.
سئو شامل تکنیک‌ها و اقداماتی است که شما را به کاربران و افرادی که دنبال محصولات و خدمات مشخصی هستند، معرفی می‌کند. داشتن رتبه بالا در صفحات نتایج موتورهای جستجو بسیار مهم است؛ چرا که این امر علاوه بر تبلیغ رایگان شما در بهترین فضای تبلیغاتی جهان، یک ترافیک رایگان و طبیعی را به سمت وبسایت شما هدایت می‌کند.
مقاله امروز را مطلب سئو چیست و چرا اهمیت دارد، آغاز می‌کنیم و سپس 2 تکنیک اصلی آن را توضیح می‌دهیم.

سئو چیست؟

در این عنوان ابتدایی مقاله قصد داریم که کاملاً واضح و شفاف سؤال سئو چیست را پاسخ و تشریح نماییم. کلمه سئو (SEO) از ابتدای 3 کلمه انگلیسی یعنی Search Engine Optimization به معنای بهینه‌سازی موتورهای جستجو گرفته شده است. درواقع سئو، انجام مراحل بهینه‌سازی یک وبسایت و ترقی آن برای افزایش آمار بازدیدکنندگان اینترنتی می‌باشد. در بهینه‌سازی وبسایت برای موتورهای جستجو (SEO) ما تمام اقداماتی را که برای کسب رتبه برتر در نتایج گوگل لازم است را انجام می‌دهیم.
بنابراین در پاسخ به سؤال سئو چیست، می‌توان گفت که سئو مجموعه‌ای از روش‌ها و تاکتیک‌هایی است که برای بهبود وبسایت‌ها صورت می‌گیرد. البته فرآیند سئو را نمی‌توان یک سری استراتژی‌های ساده دانست، چرا که با تغییر مداوم الگوریتم‌های رتبه‌بندی موتورهای جستجو، موفقیت در این حوزه نیازمند دانش زیاد و صبر است.
آمار رسمی سایت گوگل نشان می‌دهد که روزانه حدود 3.5 میلیارد سرچ انجام می‌شود؛ یعنی تعداد کاربرانی که در گوگل برای پاسخ سؤال‌ها و نیازهایشان سرچ می‌کنند، روزبه‌روز در حال افزایش است که البته این رقم، اعتماد زیاد کاربران به گوگل را نشان می‌دهد. بنابراین وبمستران می‌توانند با شناسایی تکنیک‌های سئو و بهبود وب‌سایت خود، میزان بازدید سایت خود را افزایش دهند.

اهداف سئو چیست؟

در بازار رقابتی امروز اگر می‌خواهید که در حوزه کسب‌وکار خود رشد و پیشرفت کنید و اهداف کسب‌وکارتان را کسب نمایید، باید از این پلتفرم ارزشمند سود ببرید. بنابراین می‌توانید با بهبود وبسایت و فروشگاه اینترنتی خود، میلیون‌ها کاربر در صفحات گوگل را به سمت وب‌سایت خود جلب نمایید.
اهداف سئو عبارت‌اند از:
• ایجاد تأثیر مثبت بر بازدید وبسایت
• افزایش ترافیک وبسایت
• ایجاد برند و برندسازی شخصی
• افزایش فروش محصولات
• بهترین ابزار در تبلیغات اینترنتی

تأثیر رفتار کاربران اینترنتی بر سئو چیست؟

الگوریتم RankBrain گوگل برطبق رفتار کاربران اینترنتی عمل می‌کند. به این معنا که رفتار کاربران را آنالیز کرده و طبق جستجو و کلیک کاربران، رتبه‌بندی‌های وب‌سایت‌ها را بهینه می‌کند. اگر یک وبسایت رتبه پایینی را در نتایج گوگل داشته باشد اما کاربران زیادی از آن وب‌سایت بازدید نمایند و میزان کلیک این سایت افزایش یابد، گوگل رتبه این سایت را ارتقا خواهد داد.
البته شایان‌ذکر است که زمان حضور یک کاربر در وب‌سایت (Dwell Time) نیز اهمیت ویژه‌ای دارد. اگر کاربران بعد از ورود به یک صفحه وبسایت، آن را مناسب تشخیص ندهند و سریع خارج شوند، گوگل بعد از چند بار تکرار این کار، تشخیص می‌دهد که آن صفحه برای کاربران و جواب پرسش‌های آنان نامناسب است، پس رتبه وب‌سایت را کاهش می‌دهد.

 

تکنیک‌های کلاه سفید و کلاه سیاه سئو چیست؟

منظور از تکنیک سفید سئو چیست؟ درواقع فرآیند سئوی کلاه سفید یک سری قوانین و استراتژی‌های درستی است که توسط موتورهای جستجو تعیین شده و رتبه وبسایت‌ها را به صورت طبیعی و درست در صفحات نتایج گوگل ارتقا می‌دهد. بنابراین در سئو کلاه سفید یا همان سئوی اخلاقی، شما با انجام یک سری تکنیک‌ها و اقدامات درست و صحیح باعث می‌شوید که وبسایت‌تان بهبود یابد و کاربران زیادی از آن بازدید نمایند.
اما در مقابل، سئوی کلاه سیاه مجموعه تکنیک‌ها و اقدامات نادرستی است که برای فریب موتورهای جستجو و دور زدن قوانین انجام می‌شود. شاید این روش خیلی سریع‌تر از روش کلاه سفید نتیجه دهد، اما تأثیر آن در وب‌سایت همیشگی و مداوم نیست و بالاخره یک روز گوگل با آپدیت و ارائه الگوریتم‌های جدید، جایگاه نادرست شما را تشخیص داده و آن را تنزل می‌دهد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

021-44005538