چگونه تولید محتوا کنیم تا یک صفحه سفید را به یک وب‌سایت پربازدید تبدیل کنیم؟ 

کمپین بانک مسکن
شهریور 30, 1398
انواع تبلیغات
آذر 12, 1398
نمایش همه

چگونه تولید محتوا کنیم تا یک صفحه سفید را به یک وب‌سایت پربازدید تبدیل کنیم؟ 

احتمالاً برای این‌که وب‌سایتتان را بهبود دهید و خود به وبلاگ‌نویسی بپردازید، اولین سؤال و دغدغه‌تان این است که چگونه تولید محتوا کنیم. خوانده شدن کامل محتوای یک وبسایت توسط کاربر علاوه‌ بر نشان دادن رضایت وی از محتوای تولید شده، زمان حضور در سایت را افزایش می‌دهد که مطمئناً تأثیر مثبتی بر سئو خواهد داشت.

در این مقاله قصد داریم که به سؤال چگونه تولید محتوا کنیم تا بتوانیم کاربران را به سمت وب‌سایت خود جذب و رضایت بالای آنان را کسب نماییم، بپردازیم.

 

برای وب‌سایت کسب‌وکار خود چگونه تولید محتوا کنیم؟

 

اگر قصد دارید که برای وبسایتتان یک محتوای درجه‌یک تولید کنید، باید ۲ اصل ویژه را در کارتان لحاظ کنید:

  1. چگونه تولید محتوا کنیم تا کاربران بیشتری را به سمت وبسایت خود جذب نماییم و آنان را به مشتریان بالفعل خود تبدیل نماییم؟
  2. چگونه تغییرات گوگل را در وب‌سایت خود مدیریت کنیم تا مشارکت کاربران را با محتوا افزایش دهیم.

ازآنجایی‌که موتورهای جستجو ترافیک سایت‌ها را تأمین می‌کنند، تولید یک محتوای بهینه و منحصربه‌ فرد می‌تواند یک روش مؤثر در دیده‌ شدن بهتر شما و کسب رتبه بهتر در نتایج جستجوها باشد.

درواقع نوشتن یک محتوای یونیک با داده‌های ارزشمند و کسب میزان بازدید بالا ۲ نکته اساسی در موفقیت بازاریابی شما است. چراکه اگر شما بتوانید یک محتوای یونیک سرشار از اطلاعات ارزشمند را منتشر کنید اما این محتوا بازدید و کلیکی از سوی کاربران نداشته باشد، هیچ‌یک از تمهیدات شما در زمان تولید محتوا سودمند نخواهد بود.

 

 ۵ نکته در پاسخ به پرسش چگونه تولید محتوا کنیم؟

 

در این عنوان مقاله قصد داریم که به بیان ۵ نکته اساسی برای پاسخ به سؤال چگونه تولید محتوا کنیم تا بتوانیم علاوه بر افزایش کلیک وب‌سایت، کاربران را نیز درگیر محتوایمان کنیم، بپردازیم.

 

  1. قدرت باورنکردنی مقدمه

در پاراگراف ابتدایی محتوایتان اگر بتوانید جذابیت و اهمیت مطلب را بیان کنید و مخاطب را در جریان کلیت مبحث قرار دهید به‌گونه‌ای که درگیر محتوا شود، به شما تبریک می‌گوییم، چراکه بر اصلی‌ترین و مهم‌ترین بخش چگونه تولید محتوا کنیم مسلط هستید.

اگر بتوانید ویژگی‌های مخاطبان هدف خود را به‌درستی شناسایی کنید، می‌توانید نوشته‌های خود را هماهنگ با ذهن و خواسته‌های آنان بنویسید. چراکه همین امر مخاطبان بیشتری را با محتوای شما همراه می‌کند و حتی باعث برقراری ارتباط و تعامل کاربران با شما می‌شود.

  1. استفاده از اعداد در تولید محتوا

بر اساس نتایج پژوهش مدرسه کسب‌وکار استنفورد مشخص شده است که اعداد در عنوان‌ها می‌تواند خیلی سریع‌تر مخاطبان را جذب نماید. درواقع کاربران با دیدن اعداد در عنوان‌های وبسایت شما، ترغیب بیشتری به مطالعه آن دارند تا این‌که صرفاً فقط یک عنوان برای محتوایتان قرار دهید. مثلاً عنوان ۱۰ استراتژی رایج برای افزایش رتبه وب‌سایت خیلی بهتر از عنوان آیا استراتژی‌های بهبود وب‌سایت را می‌دانید؟، است.

  1. حجم مناسب کلیدواژه‌ها در محتوا

در ابتدای نوشتن مقاله یک سلسله‌ مراتب از کلیدواژه‌های خاص خود تعیین کنید و سعی کنید که کلیدواژه‌هایی که ترافیک بیشتری را به سمت وب‌سایت جذب می‌نمایند، هم به تعداد بیشتر و هم در مکان‌های مناسب محتوا قرار دهید. البته فراموش نکنید که کلیدواژه‌های مهم را در تیتر اصلی و سرتیترهای محتوا ذکر کنید.

  1. توجه به الگوریتم‌های گوگل برای محتوا

حقیقت امر این است که یک اصل اساسی در پرسش چگونه تولید محتوا کنیم تا کاربران بیشتری را به سمت وب‌سایت خود جذب نماییم، توجه به الگوریتم‌های گوگل برای تولید محتوای یونیک است.

گوگل در طی ۵ سال اخیر با تغییرات بزرگی که در نمایش دادن نتایج جستجو برای کاربران به وجود آورده است، در پی کسب یک هدف؛ یعنی کسب رضایت کاربران بوده است. به همین دلیل همواره در تلاشی برای ارائه بهترین محتوایی است که کاربر نیز رضایت کامل از مطالعه آن داشته باشد‌ برخی از وبمستران همگام با تغییرات گوگل، به ارائه یک محتوای ممتاز و باکیفیت بالا برای کاربران می‌پردازد. ازاین‌رو اگر بتوانید تمرکز خود را همزمان بر روی سئو و محتوای وبسایت قرار دهید، مطمئناً موفقیت خود را تضمین خواهید کرد.

  1. استفاده از تصاویر باکیفیت و مناسب

سعی کنید که در محتوا از تصاویر باکیفیتی که با پاراگراف مدنظری ارتباط معنایی دارد استفاده کنید. چون ایجاد یک ارتباط و همبستگی مناسب بین یک پاراگراف محتوا و تصویر موجود می‌تواند به ارزشمند و حرفه‌ای نمایاندن محتوای شما در نظر کاربران بینجامد.

همچنین برای متن آلت (Alt Text) تصاویر نیز می‌توانید از کلیدواژه‌های محتوایتان استفاده کنید. این کار علاوه بر بهبود سئو محتوای شما در، دسترسی تصاویر در زمان جستجوی مطالب نیز می‌تواند مفید واقع شود.

اکنون‌که با مطالعه این مقاله، پاسخ سؤال چگونه تولید محتوا کنیم را متوجه شدید، پس وقت آن است که یک محتوای یونیک و جذاب برای کاربران خود بنویسید.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

021-44005538