مدیریت شبکه های اجتماعی چیست و چرا یک شرکت به مدیریت رسانه اجتماعی احتیاج دارد
آذر 24, 1398
8 اصل اساسی طراحی وب سایت
آذر 28, 1398
نمایش همه

۶ نوع محتوای تصویری که باید در کمپین‌های بازاریابی خود رعایت کنید

محتوای تصویری

اگر شما در حال تهیه یک کمپین بازاریابی محتوایی هستید باید بدانید چه مواردی باعث می‌شد مخاطب شما را تحریک کند تا ارتباط بیشتری با کمپین شما برقرار کند. محتواهای متنی بخش جدایی‌ناپذیری از محتواها را تشکیل می‌دهند ولی اگر می‌خواهید در دنیای امروزه که به‌سرعت همه‌چیز در حال تغییر است حرفی برای گفتن داشته باشید باید از محتواهای تصویری به‌صورت نقش محوری استفاده کنید.
ازنظر روانشناسی ۶۵ درصد افراد به‌صورت تصویری هر چیزی را یاد می‌گیرند و حدود ۹۰ درصد اطلاعاتی که به مغز می‌رسند به‌صورت تصویری است؛ اگر دقت کرده باشید این موارد به شما گوشزد می‌کنند که محتوای تصویری باید نقش اصلی‌ای در کمپین‌های شما داشته باشد.
طبق نظر کارشناسان روانشناسی محتواهایی که دارای تصاویر جذاب هستند ۴۳ درصد اقناع‌کننده‌تر از باقی تبلیغات‌ها هستند و ما در اینجا ۶ روش از محتواهای تصویری را به شما آموزش خواهیم داد تا بتوانید در مراحل بعدی کمپین‌های تبلیغاتی خود از آن استفاده کنید.

تصاویر

زمانی که محتوای متنی خود را به‌صورت حرفه‌ای با قرار دادن تصاویر تقسیم‌بندی می‌کنید افراد بیشتری مایل به خواندن محتوای متنی شما خواهند داشت ( به‌شرط اینکه این تصاویر دارای کیفیتی خوب و ارتباط معنایی بالایی باشند ). با استناد بر مقاله‌ای از جف بولاس – بازاریاب – محتواهایی که با تصاویر مرتبط و با کیفت تهیه شده اند ۹۴ درصد بیشتر از محتواهای خالی از تصویر مشاهده می شوند.
باوجود محتواهای روزافزون و دسترسی‌های موبایلی به اینترنت که روزبه‌روز در حال گسترش است باعث می‌شود مدت زمان مطالعه و بازدید یک محتوا کم شود و همین باعث خنثی شدن محتواها در بلوک‌های بزرگ (اصطلاحاً آسمان خراش) شوند.
به همین دلایل اصل بودن محتوا بسیار مورد اهمیت است و تا جای ممکن باید تصاویر را خودتان تهیه کنید و بر روی سایت خود به نمایش درآورید. تصاویری باکیفیت بالا و جذاب اغلب گران‌قیمت نیز هستند و تهیه کردن آن‌ها زمان‌بر است. خوشبختانه می‌توانید با استفاده از سایت‌هایی نظیر canva تنها با کشیدن برخی از خصوصیاتی که در دسترس شما قرار داده‌شده و رها کردن آن‌ها بر روی تصاویر می‌توانید تصاویری جذاب خلق کنید.
اگر شما به دنبال سایت‌هایی برای پیدا کردن تصاویر باکیفیت هستید سایت‌هایی نظیر filker و morguefile می‌توانند به شما کمک کنند تا تصاویری عالی و باکیفیت را در آنجا پیدا کنید و با حجم و تنوع بالای تصاویر موجود در آن‌ها تقریباً بعید است دست‌خالی ازآنجا بازگردید.

ویدئوها

ویدئوها برای نمایش دادن مشکلاتی که مخاطبان شما با آن‌ها دست‌وپنجه نرم می‌کنند و راه‌حل‌هایی که محصول شما پیش پای آن‌ها قرار می‌دهد تا مشکلات آن‌ها برطرف شود بسیار مفید است. محتواهای تصویری بسیار بیشتر و ارزان‌تری وجود دارد که به شما کمک می‌کند کمپینی کم‌هزینه‌تر داشته باشید ولی اگر به‌صورت صحیح از ویدئو در کمپین‌ها استفاده شود می‌تواند قدرت بسیار زیادی داشته باشد.
طبق تحقیق انجام‌شده, حظور یک ویدئو در صفحه فرود مختص به کمپین؛ بازدید صفحه موردنظر را تا ۸۶ درصد افزایش داد.
روش‌های بسیار زیادی وجود دارد که شما می‌توانید از ویدئو برای توصیف محصولات و یا کسب‌وکار خود استفاده کنید, برای مثال نمایش دادن و یا توصیف خود یا محصولات خود به مشتری.
انتخاب شما هرچه که باشد بسیار مهم است فیلم موردنظر شما با سبک و هویت برند شما همخوانی داشته باشد. طبق تحقیقاتی که توسط وب‌سایت MOZ انجام‌شده است نشان می‌دهد محتوایی که شامل ویدئو می‌باشد ۳۰۰ درصد لینک بازگشتی برای شما نسبت به سایر محتواهای تصویری دارد پس زمان تولید ویدئوهای خود مطمئن باشید این ویدئوها دارای بالاترین همخوانی با برند شما باشد چراکه این ویدئو در فضای دیجیتال به‌عنوان برند شما شناخته می‌شود.

اینفوگرافی

اینفوگرافی ابزاری بسیار عالی برای نمایش داده‌ها و آمارها در کنار یکدیگر و هوشمندانه است و این امکان را به شما می‌دهد تا بتوانید تا تمامی اطلاعاتی که در نظر دارید را به‌صورت یکپارچه, ساده و قانع‌کننده طراحی کنید و آنرا در اختیار مشتری قرار دهید.
در کمپین‌های تبلیغاتی (ازجمله سازگاری شبکه‌سازی با اینفلوئنسر, بهینه‌سازی صفحات فرود و شبکه‌های اجتماعی) اینفوگرافی ها می‌توانند نقشی جدایی‌ناپذیر را داشته باشند و از ارکان اصلی استراتژی کمپین‌های بازاریابی شما به‌حساب بیایند.
برای تأثیر گذاری هرچه بیشتر اینفوگرافی ها باید طرح بسیار تأثیرگذار باشد. یک طراحی خوب باید از ترکیب رنگ عالی , تصاویر و فونت خوبی تشکیل‌شده باشد تا بتواند تأثیر خوبی بر روی مخاطبان خود بگذارد. اطلاعاتی که شما می‌خواهید در اینفوگرافی ها قرار دهید باید صحیح (با تحقیق و استفاده از منابع برتر آن حوزه انتخاب شوند) و ازلحاظ ارتباطی با محتواهای دیگر موجود در صفحه مرتبط باشد.
بیشتر بلاگر ها و صاحبان کسب‌وکار علاقه دارند تا اینفوگرافی های آن‌ها دیده شود. تبلیغ بیشتر به معنای بازدید بیشتر است پس چه‌بهتر اینکه آنرا به‌صورت ویروسی طراحی کرده باشید و در رسانه‌های مختلف ازجمله رسانه‌های اجتماعی منتشرش کرده باشید. اگر می‌خواهید بر روی شبکه‌های اجتماعی آنرا انتشار دهید مطمئن شوید یک تصویر کوچک از آن و یک لینک برای نمایش کامل آن در وب‌سایتتان را گذاشته‌اید؛ در این صورت می‌توانید لینک‌های ورودی زیادی را به وب‌سایت خود هدایت کنید.

Meme ها

اصطلاح meme اولین بار در سال ۱۹۷۶ توسط ریچارد داوکینز ابداع شد و این ایده را مطرح می‌کرد که هرکسی می‌تواند خود را تکثیر کند به این صورت که خود را از فردی به فردی دیگر انتقال دهد. Meme ها امروزه بیشتر در قالب یک تصویر با زیرنویس خنده‌دار هستند.
شاید هیچ‌کس باور نمی‌کرد ایده meme مانند امروز در بازاریابی محتوایی به این گستردگی مورداستفاده قرار گیرد. این ایده اولین بار برای تست و خنده توسط دانشجویان یک کالج راه‌اندازی شد و امروزه این ایده را می‌توان به شکل‌های عجیب‌وغریبی با یکدیگر تبدیل کرد و از آن در بازاریابی محتوای ویدئویی خود می‌توانید استفاده کنید.
ایجاد الگوی رفتاری meme یک روش عالی برای بیرون کشیدن احساسات مثبت و جدا کردن خود از رقباست. اول‌ازهمه شما باید تشخیص دهید آیا الگوری رفتاری meme برای بازار گوشه شما مفید است یا خیر و باید به این نکته که آیا مخاطبان شما با این شیوه از تبلیغات ارتباط مثبتی برقرار می‌کنند یا خیر نیز دقت کنید.
یکی از خصوصیت های meme ایجاد تصاویری خنده‌دار بوده و می‌توانید شوخی های جالبی با برند خود انجام دهید تا مطرح شود.

ارائه ها

زمانی که برای ارائه های خود به سالن اجتماعات نیاز داشتید و تمام ارائه های شما محدود به آن مکان می‌شد دیگر گذشته است و اکنون شما می‌توانید با استفاده ایجاد یک اسلایدشو عالی در سایت‌هایی نظیر SlideShare می‌توانید ارائه های خود را به جهان ارائه دهید. این کار به شما این امکان را می‌دهد تا با هر فردی با هر موقعیت و دستگاهی ارتباط برقرار کنید و اطلاعات موردنظر خود را به آن‌ها برسانید.
ارائه شما با تمرکز بر روی یک اینفوگرافی شروع می‌شود و با استفاده از ترکیب رنگ، فونت و تمرکز ویژه بر روی تأثیر گذاری آن، مخاطب را به داخل محتوای خود می کشید. البته هرچه دامنه اسلاید شو شما بیشتر باشد روش‌های جذب مخاطب متفاوت تر می‌شود. پس اگر ارائه ای برای کاربر آنقدر جذاب بود که آنرا درگیر خود کند؛ آنرا دستکاری کنید و به بهترین شکل ممکن تغییرش دهید تا بتوانید از آن برای جذب مخاطبان بیشتر استفاده کنید.
ارائه رند فیشکین با عنوان – بسیار ویروسی – یک نمونه عالی از فایل ارائه تولید شده با مثال های عالی و طنز است. این ارائه نه تنها سرگرم کننده است بلکه راه کار های عملی برای بهبود استراتژی تولید محتوایی شما نیز توصیه می‌کند تا بتوانید با آن‌ها استراتژی های خود را بهبود بخشید.
ازآنجایی که احتمال دارد فایل های ارائه شما طولانی باشد، بهتر است بر روی حاشیه ها، فونت و رنگ ها تمرکز داشته باشید تا اسلاید شما از ابتدا تا انتها دارای سازگاری خاصی با یکدیگر داشته باشند. نکته ای که باید بسیار به ان دقت کنید تمرکز بر روی تصحیح اشتباهات لغوی و گرامری است که در ارائه ها بسیار با اهمیت هستند.
همانند اینفوگرافی ها، همیشه از منابع معتبر برای کار خود استفاده کنید (بای مثال ویکیپدیا یک منبع بسیار قوی و معتبر در جهان است) ولی حتی اگر می‌خواهید از ویکی پدیا منبع معرفی کنید، اول‌ازهمه آنرا بررسی کنید و پس از اطمینان آنرا به‌عنوان مرجع منتشر کنید.

عکس های صفحه یا همان اسکرین شات

با استفاده از اسکرین شات می‌توانید نگاهی کلی از عملکرد داخلی محصول یا خدمات خود را ارائه دهید و همچنین می‌توانید از این طریق به‌صورت مستقیم به مشتری خود بگویید که چه عملکرد هایی را ارائه می دهید و با نمایش دادن اسکرین شات هایی اعتبار خود را افزایش دهید.
گرفتن اسکرین شات و به نمایش گذاشتن آن‌ها پشتیبان بسیار عالی ای برای ادعاهای شما در محتواهای فروش محور باشد. برای مثال اگر شما در حال انجام بازاریابی هستید تا بازخود هایی خاصی را از آن دریافت کنید و در آن کمپین ادعا هایی را بیان کرده اید، می‌توانید با به نمایش گذاشتن اسکرین‌شاتی ازنظرات مخاطبانتان ادعای خود را ثابت کنید و حس اعتماد بیشتری در مخاطب پدید آورید.
این کار فقط برای اثبات ادعا نیست؛ برای مثال شما نرم افزاری را می‌خواهید معرفی کنید و نحوه نصب آنرا می‌خواهید آموزش دهید، می‌توانید با نمایش دادن اسکرین شات هایی؛ هم اعتماد مخاطب را کسب کنید، هم محتوای یکتا تولید کرده باشید و هم در راحت ترین روش ممکن اطلاعات را به مخاطبان خود انتقال داده اید.
همانطور که محتواهای تصویری می‌تواند مخاطبان را به شما جذب کند؛ اسکرین شات هم می‌تواند جلب اعتماد مشتری ابزاری بسیار مفید و قدرتمند باشد. از این روش برای دریافت نظرات مشتری درباره محصول و یا خدماتتان در شبکه‌های اجتماعی استفاده کنید (88 درصد افراد برای بررسی کیفیت خدمات و محصولات شما، قسمت کامنت هارا مطالعه می‌کنند).
اگر شما می‌خواهید آماری را به مخاطبان خود ارئه دهید بهتر است اسکرین شات های خود را برای استناد بیشتر در اینفوگرافی ها و یا اسلایدشو های خود بگنجانید چرا که ارزش بیشتری به اطلاعات و آمارهای داده‌شده می‌دهد و حس اعتماد مخاطب را برمی انگیزد.
اسکیتچ ابزاری عالی برای کارهای گرافیکی و نمایش متن بر روی تصویر است و کار کردن با آن بسیار ساده است. نکته جالب توجه این ابزار قدرتمند رایگان بودن آن است.
از مزیت های تولید محتوای تصویری در کمپین‌های تبلیغاتی خود استفاده کنید
محتواهای تصویری به‌صورت جزئی بر روی احساسات و ضمیر ناخوداگاه مخاطبان شما تأثیر می گذارد و مخاطب را ترغیب می‌کند بیشتر درباره برند شما بداند. اگر شما بتوانید محتوای تصویری اثربخشی تولید کنید و در میان مردم به راحتی منتشر شود و آن‌ها به خوبی با آن ارتباط برقرار کنند و این اجازه را به آن‌ها بدهد تا به راحتی با برند شما آشنا شوند و با آن ارتباط برقرار کنند و مهمتر از همه تبلیغات شما توسط مخاطبانتان باز نشر داده شود؛ باید مطمئن باشید شهرت و آگاهی از برند شما به‌صورت روزافزونی بیشتر از قبل شده و مطمئنا در حال پیشرفت است.
اگر محتوای شما ضعیف یا بی کیفیت باشد و یا برای برخی صرفه جویی ها به طرز بدی طراحی شده باشد؛ می‌تواند عملی که در بالا گفته شد را برای شما معکوس کند و به ضرر شما تمام شود. برای انتشار محتواها همیشه مخاطبانتان را در نظر داشته باشید و هرگز محتوایی که مرتبط با شما نیست و یا باب میل مخاطبانتان نیست را منتشر نکنید؛ این نکته بسیار مهم است و رعایت این نکته می‌تواند مخاطبان وفادار خوبی را برای شما به دنبال داشته باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

021-44005538