18 مزیت اصلی فروشگاه اینترنتی برای خرده فروشان و مشتریان

8 اصل اساسی طراحی وب سایت
آذر 28, 1398
اهمیت پادکست در کسب و کار - صوت در سئو
آیا پادکست یا همان محتوای صوتی برای کسب و کار شما مفید است
دی 3, 1398
نمایش همه

18 مزیت اصلی فروشگاه اینترنتی برای خرده فروشان و مشتریان

با افزایش نیاز ها به فروشگاه های اینترنتی می توانید طبف وسیعی از خدمات و محصولات خود را به فروش برسانید. فروشگاه های اینترنتی سود های زیادی برای شما به همراه دارند و برای کسب مزایای همه جانبه آن خرده فروشان و بازرگانان زیادی وارد این عرصه شده اند.
تمامی خرید و فروش هایی که بر روی بستر اینترنت و یا اترنت انجام می شود، تجارت الکترونیک را تشکیل می دهند و امروزه به صورت فراگیر در حال افزایش است و شما می توانید محصولات ویا خدمات خود را خرید و فروش کنید.
امروزه بیش از 60 درصد مردم آمریکا خرید های خود را از طریق فروشگاه های اینترنتی انجام می دهند و این آمار به صورت روزانه در حال افزایش است و به همین دلیل شرکت ها و خرده فروشان زیادی به صورت 7*24 (هفت روز هفته – بیست و چهار ساعته) محصولات و خدمات خود را به فروش می رسانند. بهتر است قبل از انتخاب این شغل به مزایای آن نگاهی بیندازیم:

سهولت و راحتی

راحتی خرید از اینترنت باعث شده بسیاری از افراد خرید های خود را از این طریق انجام دهند و به این دلیل که می توانند در تمامی ساعات از شبانه روز خرید های خود را انجام دهند از طرفداران فروشگاه های اینترنتی شدند.
اینکه شما می توانید به صورت اینترنتی خرید های خود را انجام دهید و دیگر با خود پولی حمل نکنید و اینکه بجای بیرون رفتن و صرف وقت در فروشگاه ها و صف غذاخوری ها می توانید به سرعت محصول خود را تحویل بگیرید؛ در زمان و هزینه های خود به صورت شگفت انگیزی صرفه جویی کرده اید و این برای شما بسیار با ارزش است.

جدول تخفیف محصولات

در این شیوه مشتریان می توانند با نحوه قیمت گذاری شما آشنا شوند و پس از بررسی تخفیف های روزانه و شبانه تصمیم بگیرند چه زمانی خرید های خود را انجام دهند.

جذب مشتریان جدید از موتور های جستجو

در فضای فیزیکی بیشتر کسب و کارها بر اساس قدرت برند و شناخته شدگی آنهاست که می توانند به فروش های بالا دست پیدا کنند ولی در فضای مجازی خرده فروشان اینترنتی می توانند با بالابودن در کلمات مورد نظر، مشتریان زیادی را از طریق موتور های جستجو پیداکنند.

اطلاعات گارانتی شرکت

اینکه آیا مشتریان به دنبال شرایط کارانتی و یا فروش شما به صورت آنلاین هستند یا خیر اصلا اهمیتی ندارد ولی شما باید این اطلاعات را در اختیار آنها قرار دهید تا در صورت نیاز بتوانند به این اطلاعات دسترسی داشته باشند.

صرفه جویی در مدیریت موجودی

شما با ورود به صنعت تجارت الکترونیکی دیگر نیاز ندارید هزینه های زیادی برای مدیریت محصولات و موجودی های خود اختصاص دهید و می توانید بسیاری از این هزینه هارا کاهش دهید.

توجه به عادات خرید مشتریان

شما با زیر نظر داشتن عادات روزانه و ماهانه خرید های مشتریانتان می توانید به این نتیجه برسید که آنها چه چیزی را بیشتر خریداری می کنند و در این صورت شما میدانید کالاهای اساسی شما چه چیز هایی بوده و می توانید با تهیه آنها رابطه ای طولانی مدت با مشتریان خود داشته باشید.

برتری فروشگاه های اینترنتی نسبت به فیزیکی

هزینه فروشگاه های اینترنتی بسیار کمتر از فروشگاه های فیزیکی می باشد و هزینه های سرباری مانند هزینه های تساعدی خود فروشگاه ها، مجوز های مربوطه و غیره را ندارد و بسیار کم هزینه تر برای شما تمام می شود. از طرفی شما مانند فروشگاه های فیزیکی به نیروی کار زیادی هم احتیاج ندارید و همه اینها به صرفه جویی هزینه های شما ختم می شود.

محصولات خود برای همه عرضه کنید

با بررسی و رتبه دادن محصولات توسط مشتریان می توانید فروش خود را به راحتی افزایش دهیدو شما با درج کردن اطلاعات محصول بعلاوه امتیازهایی که سایر مشتری ها به آن داده اند می توانید فروش محصولات خود را چند برابر کرده و مشتری هم از خرید خود راضی باشد.
زمانی که شما فروشگاه فیزیکی دارید تنها در محدوده خود می توانید فروش داشته باشید ولی زمانی که فروشگاه اینترنتی شما راه اندازی شد دیگر شما وابسطه به مکان خاصی نیستید و از هرجایی می توانید مشتری داشته باشید پس می توانید دامنه مشتریان خود را به صورت عالی ای افزایش دهید.

به صورت تمام وقت فعال باشید

مشتریان برای خرید های خود معمولا زمانبندی درستی ندارند و علاقه دارند در هر زمانی که خواستند محصولات خود را سفارش دهند، به همین دلیل فروشگاه های اینترنتی امروزه به صورت 365/7/24 فعالیت می کنند و این امر باعث افزایش فروش و تعداد سفارشات آنها شده است.

اقتصادی

اکنون دیگر نیازی نیست پول خود را در بیمه، بانک و یا زیرساخت ها سرمایه گذاری کنید بلکه می توانید با داشتن محصولی خوب و فروشگاه اینترنتی عالی آنهارا به سرمایه تبدیل کنید و از این طریق مشتری های خود را بدست اورده و از چرخش سرمایه خود لذت ببرید.

افزایش آگاهی از برند

جدایی از فروشگاه های اینترنتی بسیاری از شرکت ها نیز به واسطه استفاده از فضای موتور های جستجو به جذب مشتریان به صورت B2B می کنند.

کاهش هزینه ها

شما می توانید با ورود به تجارت الکترونیک هزینه های خود را به صورت چشمگیری کاهش دهید. از جمله این هزینه ها عبارت انداز:

• هزینه تبلیغات و بازاریابی
شما می توانید با هزینه کردن برای تبلیغات های اینترنتی فروش چندبرابری را نسبت به تبلیغات های محیطی را شاهد باشید و این هزینه ها را هم می توان از طریق جستجوهای ارگانیک و شبکه های اجتماعی مختص به برند کاهش داد.

• هزینه پرسنل
تجارت الکترونیک تمامی هزینه های مربوط به اتوماسیون چک، صورتحساب، مدیریت موجودی، پرداخت و انواع مختلف هزینه های عملیاتی را کاهش می دهد و شما می توانید در تمامی این موارد صرفه جویی کنید.

• هزینه سفر
امروزه برای خرید های خود نیازی نیست مسافت های طولانی را طی کنید و تنها کافیست با چند کلیک ساده ماوس خرید های خود را انجام دهید و درب منزل یا واحد صنفی خود تحویل بگیرید

ارائه اطلاعات کامل

برای اینکه کارمندان در فروشگاه های اینترنتی به سوالات شما بخواهند پاسخ دهند باید هزینه بسیاری برای آموزش آنها گذاشت و از طرفی کارمندان شما نمی توانند تمام وقت به سوالات مشتریان شما پاسخ دهند ولی در فروشگاه های اینترنتی شما می توانید اطلاعات کامل و جامعی را در اختیار مشتری ها قرار دهید تا بتوانند با آگاهی کامل از محصولات شما استفاده کنند..

بررسی و آنالیز

یکی از بستر های عالی موتور های جستجو در فروش های B2B می باشد که در این شیوه سازمانها می توانند به راحتی میزان اثربخشی فروش، اثربخشی مشتری، اثربخشی کمپین های تبلیغاتی، تعامل با مشتری و موارد دیگر را مورد بررسی قرار داده و به بهبود برند و فروش خود کمک کنند.

گسترش بازارهای تخصصی و کوچک

پیداکردن مشتریان و فروشنگان در دنیای فیزیکی کار بسیار سختی به شمار می آید ولی فروشگاه های اینترنتی این کار را برای شما آسان کرده است و این امکان را به شما می دهد در هر زمان د از هر موقعیت مکانی ای محصولات خود را از فروشگاه های بزرگ یا تخصصی آن تهیه کنید.

 

قابلیت گسترش

شما با راه حل های کسب و کار های اینترنتی به سادگی می توانید فروشگاه اینترنتی خود را راه اندازی کرده و نیازی به داشتن شعبه های زیاد فیزیکی هم نمی باشید و به راحتی می توانید پاسخگوی مشتریان خود باشید و کالا یا خدمات خود را به هر گوشه از دنیا که علاقه داشتید ارائه دهید.

سایت های چند زبانه

شما به راحتی می توانید برای داشتن تعامل با مشتری های خود از طریق وب سایت و یا کانال های ارتباطی خود استفاده کنید ولی از انجایی که احتمال دارد مشتریان شما دارای زبان متفاوتی باشد، می توانید از سایت های چند زبانه برای ارتباط با انها استفاده کنید و محصولات یا خدمات خود را به صورت بین المللی عرضه کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

021-44005538