دیجیتال مارکتینگ چیست ؟

امروزه با گسترش روز افزون به کسب و کارها و همچنین افزایش رقابت ها بین شرکت ها و سازمان های مختلف یکی از موارد ضروری و حیاتی در هر کسب و کاری را میتوان پرداختن به امور بازاریابی آن شرکت و یا کسب و کار دانست. بازاریابی سوتو و شرایط مختلفی دارد که در سال‌های گذشته نیز در کشورهای مختلف عملیاتی و اجرا می‌شده است در کشور ما بازاریابی در سال های اخیر از رونق بسیار زیادی برخوردار گردیده است و می‌توان گفت که صاحبان کسب و کارها به این نتیجه رسیده‌اند که شاید بدون بازاریابی اتلاف منابع آنها بسیار زیاد خواهد بود و امکان نتیجه گیری مناسب نیز به شدت کاهش خواهد یافت. استفاده از ابزارهای مختلف بازاریابی نیاز به تخصص فراوانی خواهد داشت ولی نکته اینجاست که در بسیاری از مواقع ارزیابی و اندازه‌گیری ابزارهای استفاده شده برای بازاریابی کسب و کار بسیار مشکل خواهد بود و شاید برخی از آنها در حد انتزاعی باقی بماند. از سوی دیگر ابزارهای تبلیغاتی استفاده شده در بازاریابی سنتی از هزینه‌های بسیار زیادی برخوردار هستند که برای بسیاری از کسب و کارها قابلیت استفاده را به شدت کاهش می دهند. این دو مشکل کم الان برای برخی از کسب و کارهای کوچک به صورت یک مانع عمل می‌کنند در بازاریابی جدید که به آن بازاریابی دیجیتال گفته می‌شود بسیار کمتر خواهد بود . هزینه ها در بازاریابی دیجیتال بسیار پایین تر بوده و همچنین قابلیت اندازه گیری فعالیت های انجام شده بسیار بالاتر خواهد بود بنابراین صاحبان کسب و کارها می توانند به خوبی متوجه شوند که میزان بازگشته سرمایه آنها چقدر است. این مسئله باعث می‌شود تا به راحتی بتوانند برای سرمایه گذاری های تبلیغاتی بعدی خود تصمیم‌گیری نموده و یا مشکلات سرمایه‌گذاری های فعلی بر روی بازاریابی و تبلیغات را به راحتی حل و فصل نمایند.

 
 
parallax background

خدمات دیجیتال مارکتینگ پی آرینو


تفاوت بازاریابی و بازاریابی دیجیتال چیست؟

شاید برای شما نیز این سوال پیش آمده باشد که در دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی سنتی چه تفاوت‌های عمده‌ای با یکدیگر دارند. در ابتدا بهتر است که بدانید دیجیتال مارکتینگ همان بازاریابی است اما با این تفاوت که در این نوع از بازاریابی از ابزارهای دیجیتال استفاده بیشتری می شود و نوعی از بازاریابی مدرن تر نسبت به بازاریابی های سنتی خواهد بود. در ادامه برخی از تفاوت های بازاریابی سنتی و بازاریابی جدید با نام دیجیتال مارکتینگ را بیان خواهیم کرد:

  • در بازاریابی سنتی ارتباطات یک طرفه است اما در بازاریابی های جدید ارتباطات معمولاً دو طرف است .
  • در بازاریابی سنتی سیستم به صورت سیستم بسته است ولی در بازاریابی دیجیتال جدید سیستم های باز استفاده می‌شوند.
  • در بازاریابی سنتی قدیم حالت مبهمی در شرایط تبلیغات وجود دارد ولی در بازاریابی جدید دیجیتال همه چیز شفاف است.
  • تست سنجش در بازاریابی سنتی تکرار و در بازاریابی دیجیتال درگیری مشتری خواهد بود.
  • در بازاریابی دیجیتال از زبان غیر رسمی و صمیمانه استفاده خواهد شد و در بازاریابی سنتی از زبان کاملا رسمی استفاده می‌شد.
  • در بازاریابی سنتی لیز داده ها به طور بسیار ضعیفی قابل انجام خواهد بود ولی در بازاریابی دیجیتال آنالیز بسیار قوی و با دقت انجام خواهد شد.
  • کانال های تبلیغاتی و انتشار محتوا در بازاریابی سنتی تنها کانال های پرداختی هستند ولی در بازاریابی دیجیتال می‌توانند کانال ها کانال های پرداختی کانال های دارای مالکیت شخصی خود سازمان و یا کانال هایی باشند که به وسیله ای آنها را به دست آورده است.
parallax background

نمونه تبلیغات
استارتاپی پی آرینو
شهریور 30, 1398

کمپین بانک مسکن

این کمپین با هدف برندینگ و معرفی خدمات الکترونیک بانک مسکن اجرا گردیده است.
شهریور 30, 1398

کمپین تبلیغاتی بیرون بر

این کمپین در جهت برندینگ یک استارتاپ تحویل غذا در ساوه شکل گرفته است.
شهریور 30, 1398

کمپین تبلیغاتی علی‌بابا

این کمپین با همکاری هواپیمایی لوفتانزا در تابستان 98 انجام گرفت.
شهریور 27, 1398

کمپین غذا زباله نیست

این کمپین که به صورت مشترک توسط اسنپ فود و سازمان ملل متحد اجرایی شده سعی در فرهنگ سازی عدم اسراف غذا است.
شهریور 27, 1398

کمپین جذب نویسنده تپسل

در این کمپین تپسل تلاش می کند تا نویسنده های فریلنسر را به سازمان خود جذب کند.
شهریور 27, 1398

جشنواره بزرگ پول تیکت

این جشنواره بعنوان یک مسابقه مطرح شده و جوایزی نیز برای شرکت کننده ها خواهد داشت.

دیجیتال مارکتینگ تخصص ماست، با ما تماس بگیرید

تلفن : 02144005538
موبایل : 09107680091


021-44005538