خدمات دیجیتال مارکتینگ

خدمات دیجیتال مارکتینگ شامل بهره برداری از تمام تکنیک ها و ابزارهای موجود در دنیای اینترنت و دیجیتال است که بتوان از طریق آن ها بهترین شکل از بازاریابی درونگرا را رقم زده و مخاطبان را به سمت کسب و کار، برند و به هر شکلی وب سایت، جذب کرد.

۳۳۳
آیا موفقیت در دیجیتال مارکتینگ تضمینی است؟

بازاریابی دیجیتال یک فرآیند مستمر است که با تغییر الگوی مخاطب و مشتری، تغییر نیازها، تغییر وضعیت رقبا و ... باید تحول پیدا کرده و همیشه یک روند رو به جلو را طی کند. موفقیت نسبی در این حوزه تضمینی است، اما باید گفت که نقطه پایان قطعی برای آن وجود نخواهد داشت.

پیارینو از چه روشی برای دیجیتال مارکتینگ استفاده می کند؟

چیزی که پیارینو در خصوص بازاریابی دیجیتال بر آن تکیه دارد، رسیدن به نرخ تبدیل پایدار است تا مشتریان به دست آمده حفظ شده و مشتریان جدید در پی آن به صف کاربران اضافه شوند. این می تواند اهداف تجارت الکترونیک مشتری را در دراز مدت، به شکلی پایدار محقق سازد.

دیجیتال مارکتینگ شامل چه مراحلی می شود؟

دیجیتال مارکتینگ شامل مراحل بازاریابی درونگرا بر پایه وب و شبکه های اجتماعی، استفاده از پتانسیل کمپین های تبلیغاتی، ارزیابی رقبا و ... می شود.

اهداف دیجیتال مارکتینگ کدامند؟

اهداف اصلی دیجیتال مارکتینگ، به دست آوردن حداکثر تعداد کاربر و مخاطب و رسیدن به بالاترین نرخ تبدیل است.

الزامات دیجیتال مارکتینگ چیست؟

الزامات بازاریابی دیجیتال، شناخت بازار هدف، شناخت نیازهای کاربر، شناخت برند و هویت کسب و کار، شناخت پل های ارتباطی میان کاربرد و برند، ایجاد المان های بازاریابی درونگرا برای شکار توجه کاربر خواهد بود.

چرا باید به دیجیتال مارکتینگ اهمیت بدهیم؟

برای حفظ حیات و نبض کسب و کار خود در دنیای تجارت الکترونیک و به طور کلی تجارت امروزی، نیاز مبرم به استفاده از خدمات بازاریابی دیجیتال خواهید داشت. در غیر این صورت خیلی زود از میدان رقابت بیرون رانده می شوید.

چرا به دیجیتال مارکتینگ نیاز داریم؟

در بازار رقابت دنیای فعلی که بیشتر کسب و کارهای حرفه ای، در حوزه تجارت الکترونیک ورود پیدا کرده اند، شرط موفقیت و رسیدن به رده های بالایی رقابت، استفاده از پتانسیل های دیجیتال مارکتینگ خواهد بود.

قیمت خدمات دیجیتال مارکتنیگ چطور تعیین می شود؟

قیمت خدمات دیجیتال مارکتینگ، با توجه به حوزه کسب و کار، وضعیت رقبا، آنالیز شرایط فعلی و ... تعیین خواهد شد.

همه چیز با یک برنامه‌ریزی دقیق و حرفه‌ای شروع می‌شود!

برای آنکه مطمئن شوید در مسیر درستی قرار دارید و پول و زمان شما در بهترین حالت ممکن هزینه خواهد شد، لازم است کارتان را با یک برنامه‌ریزی دقیق و اصولی شروع کنید. با به کار بردن بهترین طراحی سایت، می توانید بهترین تجربه کاربری را به مخاطبان خود ارائه داده و حضور دائمی آن ها در صفحات وب سایت خود را به دست بیاورید.

فرم ثبت درخواست ربات واتساپ

مطالب مرتبط

بهترین ابزارهای دیجیتال مارکتینگ که به رشد کسب و کار آنلاین شما کمک خواهند کرد

ابزار دیجیتال مارکتینگ در دنیای امروز کاربرد زیادی دارند و کسب و کارهای آنلاین از این ابزارها و به کارگیری آن‌ ها، تاثیر زیادی می ‌پذیرند. پیش بینی می‌ شود که در سال‌ های آینده نیز این ابزار بیش از گذشته در پیشرفت کسب و کار آنلاین مختلف، اثربخش باشند. با توجه به سمت و سویی که دنیای امروزی به خود گرفته است، تکیه بر ابزارهای مناسب مارکتینگ دیجیتال، به معنای صرفه‌ جویی در وقت و منابع مالی خواهد بود.

در اینجا فهرستی از ابزارهای دیجیتال مارکتینگ 2020 یا 99 را آورده‌ ایم که هر یک از آن‌ ها به شکلی ارزشمند و کارآمد هستند. به یاد داشته باشید که هیچ دو تیم ابزاریابی برابر عمل نمی‌ کنند و گستردگی ابزارهای مختلف در این حوزه، موجب افزایش زمینه‌ های مارکتینگ دیجیتال شده است.

در ادامه این موارد را دنبال خواهیم کرد:

Organic Social Media

Paid Social Media

Email Marketing

Display Retargeting

Programmatic Advertising

Website Testing

Video Hosting

Content Creation

Content Curation

Website Analytics

Customer Service

Search Engine Optimization

Affiliate Marketing

ابزارهای مربوط به رسانه‌ های اجتماعی ارگانیک یا Organic Social Media Tools

از سپتامبر سال 2017، فیس بوک بیش از 2 میلیارد یوزر فعال ماهانه، توییتر 320 میلیون و اینستاگرام بیش از 700 میلیون نفر داشته است. با این که افراد زیادی وقت خود را صرف شبکه ‌های اجتماعی می ‌کنند، این رسانه ‌های اجتماعی یکی از بهترین کانال‌ها و بسترها برای برندسازی محسوب می ‌شوند. به همین دلیل شرکت‌ های بزرگ و برندهای مشهور طی چند سال گذشته، بهره ‌برداری زیادی از این فضاها کرده ‌اند و البته این شکل از مارکتینگ همچنان ادامه دارد.

Sprout Social

ممکن است بپرسید که با وجود شبکه ‌های اجتماعی قوی ‌تر، چرا ابتدا به سراغ Sprout Social رفته ‌ایم؟ واقعیت این است که بزرگترین برندسازی ‌ها در این شبکه اجتماعی شکل گرفته و یوزران نیز عکس العمل مثبتی نسبت به آن داشته ‌اند. Sprout یک شبکه اجتماعی مدیریت و تعامل کسب و کار آنلاین و تجارت است که برندهای تجاری به شکل موثری با مشتریان و بازار هدف خود در آن روبرو خواهند بود.

Wyng

Wyng که پیشتر آن را به نام Offerpop می‌ شناختیم، یکی از بهترین ابزارهای دیجیتال مارکتینگ 2020 و یک بستر مارکتینگ تعاملی با تمرکز بر مشارکت در امر جذب مخاطب از طریق محتواهای تولید شده توسط یوزران، هشتگ‌ها، مسابقات و غیره است. در این ابزار دیجیتال مارکتینگ، یک داشبورد داخلی برای تجزیه و تحلیل عملکرد هر کمپین نیز وجود دارد.

Woobox

ابزار Woobox نیز مشابه Wyng، یک بستر تعامل اجتماعی است که بر محتوای تعاملی تاکید دارد. این پلت فرم شاید بهترین راه حل برای اجرای مسابقات اجتماعی باشد. در اینجا می‌ توانید از هشتگ ‌ها استفاده کرده و به خوبی برندسازی را با جهت ‌دهی به افکار اجتماعی پیش ببرید.

ابزارهای رسانه اجتماعی پرداختی یا Paid Social Media Tools

ابزارهای رسانه اجتماعی پرداختی برند شما را در مقابل گروه‌ های بزرگی از یوزران فعال قرار می ‌دهد که به سختی می ‌توانستید، به آن ‌ها دستیابی داشته باشید. از جمله آن ‌ها می‌ توان به موارد زیر اشاره کرد:

Nanigans

Nanigans یک نرم افزار تبلیغاتی چند کاناله است که بر مارکتینگ فیس بوک تمرکز دارد. این نرم افزار دسترسی به FBX یا همان بارگیری مجدد در فیس بوک و تعداد زیادی از سایر بسترها دارد که آن را به یک ابزار دیجیتال مارکتینگ هدفمند تبدیل می‌ سازد. همین طور این پلت فرم دارای ویژگی ‌های متمرکز بر تبغلیات توییتر و رشد اینستاگرام است.

Facebook’s Power Editor

ابزار Power Editor از ابزارهای دیجیتال مارکتینگ و یک نرم افزار اختصاصی برای فیس بوک محسوب می‌شود که کمپین های خاص را خلق و اجرا می‌کند. این ابزار غالبا ویژگی‌های جدیدی را برای هدف ‌گذاری و بودجه بندی یوزران منتشر می‌کند. پارامترهای دقیق این پلت فرم اطمینان می‌ دهد که دقیقا مخاطبان خاص خود را هدف ‌گذاری کرده و به صورت مستقیم به آن‌ها دسترسی یابید. به این شکل از هدر رفتن بودجه تبلیغاتی خود جلوگیری موثری به عمل خواهید آورد.

Twitter Native Platform

توییتر یکی از بهترین بسترهای آنلاین برای تبلیغات است و ویژگی‌های خاصی برای هدف‌گذاری دارد. امکان هدف قرار دادن کلمات کلیدی خاص در این شبکه اجتماعی، باعث می‌ شود که به راحتی بتوان تبلیغات هدفمند را در آن جریان داد.

ابزارهای مارکتینگ ایمیلی Email Marketing

با وجود قدیمی بودن این تکنیک؛ همچنان مارکتینگ ایمیلی بخش بزرگی از مارکتینگ دیجیتال را به خود اختصاص می ‌دهد. اگر چه پیش بینی می‌شد که دیگر مارکتینگ ایمیلی توجیهی نداشته و استقبالی از آن صورت نگیرد، میزان استفاده از آن در مقایسه با سال گذشته، حتی رشد 4 درصدی را نشان داده است.

HubSpot

شرکت HubSpot به خاطر نرم افزار CRM خود بسیار مشهور است و نرم افزارهای مارکتینگ درونگرا نیز دارد. اما اخیر نرم افزار ارسال ایمیل و مارکتینگ ایمیلی آن نیز به شکلی چشمگیر دیده شده است. به وسیله این برنامه رایگان می ‌توان 2000 ایمیل ارسال کرد که به شکلی موثر در تبلیغات دیجیتال 2020 ظاهر می‌شوند.

MailChimp

MailChimp نمایانگر غول مطلق در فضای مارکتینگ ایمیل است که در سال گذشته بیش از 250 میلیارد ایمیل از طریق آن برای یوزران ارسال شده است. پلت فرم این ابزار مارکتینگ بسیار کارآمد بوده و بسته به اندازه لیست ارسال ایمیلی که انتخاب کرده‌اید، هزینه شما محاسبه خواهد شد. در نظر داشته باشید بخش رایگان این برنامه برای ارسال ‌های کوچک است و در صورتی که مایل به استفاده از بخش ارتقا یافته و کامل آن باشید، پرداخت مبلغ جزئی ضروری خواهد بود.

Marketo

اگر تصمیم گرفته ‌اید به کمک یکی از ابزارهای دیجیتال مارکتینگ 2020، مارکتینگ ایمیلی را در سطح بالاتری انجام دهید، Marketo گزینه‌ ای مناسب برای شما خواهد بود. اگر چه ارسال ایمیل بخش بزرگی از مارکتینگ دیجیتال را به خود اختصاص می‌ دهد، اما از یاد نبریم که این تنها بخش مهم کار نیست. ما باید به این مارکتینگ به شکل یک پکیج نگاه کنیم و در این صورت Marketo گزینه مناسبی روی میز کار خواهد بود. اگر چه در این ابزار نیز ایمیل مارکتینگ قطعه و هسته اصلی کار است، اما بسیاری خدمات دیگر در کنار آن ارائه می‌ گردند.

GetResponse

پلت فرم منحصر به فرد مارکتینگ ایمیلی GetResponse بر روند رو به رشد تاثیر زیادی داشته و راه حل‌ ها، روندها و رفتارهای خاص را در لیست شما تجزیه و تحلیل کرده و پیام ‌های خاص و پاسخگویی خودکار به ایمیل مخاطبان را ارائه می ‌دهد. نتیجه نهایی: حضور هوشمندانه در مارکتینگ ایمیلی و داشتن لیست مخاطبان وفادار بیشتر!

AdRoll

AdRoll یکی از شناخته شده‌ترین نام‌ها در فضای Retargeting است که چیزی بیش از 35000 مشتری دارد. این پلت فرم دسترسی به بیش از 500 تبادل آگهی را که اکثرا شامل شبکه‌های مهم رسانه های اجتماعی است، به شما خواهد داد. داستان‌های موفقیت یوزران AdRoll به راستی جذاب است و بهره‌وری قابل توجهی از آن به دست خواهید آورد.

ReTargeter

ابزار ReTargeter، که از ریتارگتینگ سایت، ریتارگتینگ جستجو و ریتارگتینگ پویا استفاده می کند. شما می‌ توانید از این ابزار دیجیتال مارکتینگ به عنوان یک پلت فرم شخصی ‌سازی شده استفاده کرده یا کمپین ‌های آن را دنبال کنید. این پلت فرم بر استفاده از برندهای تجارت الکترونیک تاکید دارد و داده‌ های رفتاری مصرف‌ کنندگان بیش از 150 فروشگاه برتر وب را در اختیار یوزران خود قرار می‌ دهد.

ابزارهای تبلیغات برنامه‌ای Programming Advertising Tools

تبلیغات برنامه‌ای به استفاده از نرم افزارها برای اتوماتیک‌سازی کردن خرید رسانه از کانال‌های آنلاین و آفلاین اشاره دارد. به عبارت دیگر، تبلیغات بر اساس داده به طور خودکاری خریداری و نمایش داده خواهند شد. دو مورد از بزرگترین مزایای استفاده از این ابزار، به این منتهی می‌شود که اول زمان شما برای جستجو جهت یافتن بهترین شبکه‌های تبلیغاتی صرفه‌جویی شده و در ضمن به داده‌های بیشتری از این شرکت‌ها دسترسی پیدا می‌کنید.

Choice Stream

تکنولوژی Choice Stream قادر به پردازش تعداد قابل توجهی از داده‌ های مخاطبان است و می ‌تواند به خوبی تشخیص دهد که کدام یک از آن‌ ها برای برندها مفید هستند. پس از آن Choice Stream از این داده‌ ها برای هدف ‌گذاری صحیح تبلیغات استفده خواهد کرد و به درستی مشخص می‌ کند که چطور ارتباط تبلیغات شما با اهداف را بالا ببرد.

Rocket Fuel

Rocket Fuel یکی از ابزارهای دیجیتال مارکتینگ 2020 محبوب با ویژگی “رتبه بندی لحظه ‌ای” است که آن را منحصر به فرد می‌ سازد. Rocket Fuel به کمک این ویژگی، داده‌ های یوزران ناشناس را پردازش کرده و معین می ‌کند که کدام یک از آن‌ ها به تبلیغات شما پاسخ مثبت داده و از آن استفاده خواهند کرد. به این ترتیب شما می‌ توانید به کمک Rocket Fuel به درستی تصمیم بگیرید که در کجا تبلیغ داده و کدام سرویس مدیریتی را انتخاب کنید تا تبلیغاتی هدفمند داشته باشید.

Simpli.fi

Simpli.fi با بهره‌ گیری کامل از داده‌های مخاطبان بدون ساختار، خود را از سایر ابزارها متمایز ساخته است. این بدان معنی است که برخلاف برخی ابزارهای دیگر موجود، Simpli.fi برای طبقه‌ بندی داده‌ های مخطابان نیازی به تکیه بر بخش‌ های مخاطب از پیش ساخته ندارد. این یک مزیت بزرگ برای زمانی است که با حجم بزرگی از داده‌ های ورودی روبرو هستیم و به کمک Simpli.fi پردازش آن‌ ها، منوط به ساختار یافته بودن قبلی مخاطبان نخواهد بود.

ابزارهای تست وب سایت Website testing Tools

کوچکترین تغییرات در وب سایت‌ ها، می‌ تواند بزرگترین تفاوت را در عملکرد آن‌ ها و جذب مخاطب ایفا کند. فقط تغییر رنگ دکمه “تماس با ما”، ممکن است حجم بزرگی از ورودی را اضافه کرده یا آن را از بین ببرد. بنابراین لازم است که در جهت بهینه‌سازی وب سایت خود از تمامی ابزارهای موجود کمک بگیرید.

Unbounce

ابزار Unbounce از ابزارهای دیجیتال مارکتینگ 2020 برای ساخت و سرعت بخشیدن به صفحات فرود وب سایت بسیار عالی عمل می ‌کند. یکی از خارق العاده‌ ترین ویژگی‌ های Unbounce این است که به کمک آن می‌ توان به راحتی صفحات جدید را ساخت و خود این ابزار عملکرد بسیار ساده‌ ای دارد. حتی اگر شما یک طراح وب سایت نباشید، به کمک الگوهای موجود در Unbounce، به راحتی این کار را انجام خواهید داد.

Oracle Maxymiser

Oracle Maxymiser ابزاری است که بسیار فراتر از حوزه تست صفحات فرود عمل می‌ کند. این ابزار برای تست چندین جانبه از چند بخش جداگانه وب سایت به صورت همزمان، ساخته شده است. همین طور این ابزار به شما امکان آن را می‌ دهد که بخش‌ های مختلف سایت را تقسی م‌بندی کرده و برای افراد هدف خود ارسال کرده و تجربه واقعی یوزر را به این شکل شبیه ‌سازی کرده و مورد بررسی قرار دهید.

Optimizely

این مورد، ابزاری برای ایجاد بصری و هدف‌ گیری قوی در پلت فرم خود فراهم کرده و باعث می ‌شود که به راحتی بتوانید تست ‌های لازم برای گروه‌های مناسب یوزران را آماده کنید.

Visual Website Optimizer (VWO)

این ابزار به شما امکان آن را می‌دهد که با سرعت با المان ‌های صفحات وب سایت خود چون هدینگ ‌ها، تصاویر و غیره بازی کرده و نسخه‌ های مختلفی از صفحات وب را خلق کنید تا مورد تست تجربه یوزر قرار بگیرند. همین طور VWO یک بستر قدرتمند تجزیه و تحلیل بابت تعداد کلیک و … در اختیار شما قرار خواهد داد.

ابزار Hotjar

ابزار Hotjar یک ضبط بصری از عملکرد واقعی و رفتارهای بازدیدکنندگان وب سایت شما در اختیارتان قرار خواهد داد و به این شکل به خوبی درخواهید یافت که یوزران با ورود به وب سایت شما، چه عکس العملی در قبال فاکتورها و بخش ‌های مختلف آن دارند. این کار به وسیله نقشه ‌های حرارتی صورت گرفته و به معنی واقعی کلمه می‌ توانید قسمت های موفق و ضعیف وب سایت را مشاهده کرده و برای بهینه ‌سازی آن ‌ها اقدام کنید.

وب سایت‌ های میزبانی ویدئو Video Hosting

محتوای ویدیو تا سال 2021 میلادی به اندازه 80 درصد از ترافیک وب را به خود اختصاص می ‌دهد. در نتیجه ویدیوها نقش مهمی در وب سایت‌ ها و جذب ترافیک بازی خواهند کرد و باید آن ‌ها را به طور خاص یک ابزار مارکتینگ دیجیتال در نظر بگیریم. برای بهینه سازی این موضوع، باید به سراغ وب سایت‌ های میزبانی ویدیو مناسب با حجم بالای مخاطب چون یوتیوب بروید.

Wistia

Wistia یکی از ابزارهای دیجیتال مارکتینگ برتر و یک پلت فرم عالی برای برندهایی است که به دنبال میزبانی، شخصی سازی و اشتراک‌ گذاری ویدیوهای خود در وب هستند. یکی از بهترین عملکردهای این پلت فرم، امکان درج یک CTA سفارشی در انتهای هر ویدیو به صورت جداگانه است که باعث می ‌شود بیننده‌ ها به صفحاتی خاص هدایت شوند.

Vimeo

بیش از 35 میلیون نفر یوزر و مشاغل به Vimeo اعتماد کرده تا ویدیوهای بدون تبلیغات و باکیفیت بالا را در آن قرار دهند. در این پلت فرم ویدیوها با سطح کیفی بالا ارائه شده و به لحاظ بصری خیره کننده هستند. این ابزار در دیجیتال مارکتینگ یک دستیار عالی خواه بود.

ابزارهای خلق محتوا Content Creation Tools

ما هنگام تولید و خلق محتوا با کمبود گزینه مواجه نیستیم؛ متن، اینفوگرافیک، تصویر، فیلم! اما کدام یک از آن‌ ها در شکار کردن مخاطب موفق ‌تر عمل خواهد کرد؟

Landscape by Sprout Social

چیزی که باعث می ‌شود از موفقیت محتوای آنلاین خود مطمئن بوده و آن را از محتوای مشابه رقبا متمایز سایزد، تصاویر خاص و منحصر به فرد است. به کمک Landscape by Sprout Social، می‌ توانید یک تصویر را به چیزی چندگانه تبدیل ساخته و سایز آن را نیز برای استفاده در شبکه ‌های اجتماعی تغییر دهید.

Canva

Canva یک ابزار طراحی بر پایه وب و کاملا رایگان است که می‌ توانید از آن برای خلق تصاویر منحصر به فرد مناسب برای وبلاگ و شبکه‌های اجتماعی استفاده کنید. این ابزار کمک می‌کند که یک تصویر را به شکلی کاملا شخصی‌ سازی شده تغییر داده یا آن را با سایر تصاویر ترکیب کنید.

Visual.ly

اگر وقت یا استعداد کافی برای تولید و ایجاد مطالب خود ندارید، می‌ توانید از ابزاری مانند Visual.ly استفاده نمایید. از این ابزار می ‌توان برای ایجاد اینفوگرافیک ‌ها نیز استفاده کرده و به طور کلی خلق محتوایی کامل از خروجی آن داشت.

ابزارهای اصلاح محتوا Content Curation Tools

بازاریابان دیجیتال باید به صورت مداوم تقویم ‌های محتوایی خود را پر کرده و محتواها را بهبود بخشند. با این حال ما همیشه این فرصت را نداریم که برای هر پست به اندازه کافی وقت گذاشته و آن را از عناصر منحصر به فرد پر کنیم. بنابراین لازم است که برخی از ابزارهای اصلاح محتوا را در اختیار داشته باشیم تا به کمک آن ‌ها این شکاف‌ ها را پر کرده و مخاطبان خود را راضی نگه داریم.

Feedly

با Feedly به عنوان یکی از ابزارهای دیجیتال مارکتینگ 99، تمام وبلاگ‌ها، انتشارات و مباحث مختلفی که به آن‌ ها علاقه  دارید را انتخاب می‌ کنید. این ابزار تمام عناوین جدید و مقالات تازه منتشر شده از این وبلاگ ‌ها را جمع آوری کرده و برای شما مانیتور می ‌کند. به این ترتیب می‌ توانید از یک ابزار دیگر چون Sprout Social استفاده کرده و به صورت متناوب این اخبار را با مخاطبان خود به اشتراک بگذارید.

Scoop.it

Scoop.it ابزاری عالی برای یافتن و به اشتراک ‌گذاری مطالب منحصر به فرد در شبکه‌ های اجتماعی، وبلاگ ‌ها و … است. به این شکل در زمان خود صرفه‌ جویی قابل توجهی کرده ‌اید.

Kapost

Kapost پلت فرمی است که در چرخه مارکتینگ محتوا بسیار کارآمد بوده و شما را گام‌ ها جلو خواهد برد. این ابزار به شما این امکان را می ‌دهد که بخش ‌های محتوای خود را از منظر مخاطبان بررسی کرده و دریابید کدام بخش چشم انداز بهتری برای مخاطب به همراه دارد و لازم است که کدام قسمت‌ ها را تغییر دهید.

ابزارهای تجزیه و تحلیل وب سایت Website Analytics Tools

ابزارهای تجزیه و تحلیل وب سایت کمک می‌ کنند تا برداشت بهتری از وضعیت وب سایت خود داشته و بتوانید به راحتی از عملکرد محتوای خود، مطلع شوید. به این ترتیب درمی یابید که در کدام نقاط مثبت ظاهر شده و در کدام نقاط ضعف دارید. به این شکل بهینه سازی وب سایت در موتورهای جستجو بهتر انجام خواهد شد.

Kissmetrics

این ابزار دیجیتال مارکتینگ کاملا تحلیلی بوده و به شما در بهینه ‌سازی وب سایت کمک خواهد کرد. به وسیله این پلت فرم می‌ توانید تجربه یوزران در صفحات وب سایت خود را ردیابی کرده و نقاط ضعف و قوت را مشاهده کنید. به این ترتیب امکان بهینه ‌سازی سایت به شکلی موثر وجود خواهد داشت.

Google Analytics

گوگل آنالیتیکس این روزها از مهم‌ ترین ابزار آنالیز وب سایت‌ها بوده و به نوعی کلید طلایی بهینه سازی آن‌ ها محسوب می ‌شود.  در این پلت فرم به اطلاعات مهمی در خصوص وب سایت خود دست خواهید یافت. از جمله این که بازدیدکنندگان شما از چه گروه سنی هستند، از چه طریقی به وب سایت شما وارد شده و چه مدت در صفحات آن مانده ‌اند؟ روزانه چقدر کلیک دارید و … .

Adobe Analytics

این پلت فرم یک ابزار تجزیه و تحلیل عمقی تر روی داده‌ ها و عملکرد وب سایت ارائه می‌دهد. Adobe Analytics دارای ابزاری است که می‌ توانید به وسیله آن‌ ها، عملکرد مشتری‌ ها و مخاطبان را به صورت بسیار واقعی از پیش ارزیابی نمایید.

Woopra

این ابزار به صورت خاص برای مشاغل در محدوده تجارت الکترونیک طراحی شده است. به کمک آن هر مرحله از روند پرداخت در وب سایت شما تجزیه و تحلیل می ‌شود و به خوبی می‌ توانید منبع ترافیک منتهی به خرید و پرداخت را شناسایی کنید.

ابزارهای خدمات مشتریان Customer Service Tools

همان طور که در شرکت ‌های فیزیکی، بخش خدمات مشتریان را داریم؛ در وب سایت ‌ها و تجارت الکترونیک نیز با چیزی مشابه روبرو هستیم و باید به سوالات و شکایات مشتریان به خوبی رسیدگی شود. اگر این مورد را از قلم بیندازید، به زودی مشتریانی ناراضی خواهید داشت.

Zendesk

Zendesk مجموعه کاملی از ابزارهای دیجیتال مارکتینگ را ارائه می ‌دهد که می ‌توانند تیم پشتیبانی شما را جذب کرده و پاسخگوی تمام نیازهای مشتریان شما باشند. این پلتفرم تمام کانال ‌های ارتباطی شما را در یک مکان جمع می ‌کند و همین امر پاسخگویی به ایمیل‌ ها، تماس‌ های تلفنی و گپ‌ های شما را ساده می‌ کند. Zendesk همچنین با Sprout ادغام می ‌شود که تلاش های خدمات اجتماعی مشتریان شما را ساده ‌تر می ‌کند.

UserVoice Helpdesk

این ابزاری بسیار عالی برای تیم‌ های بزرگ جهت پشتیبانی از خدمات آنلاین مشتری است. گزارش‌ های خروجی UserVoice Helpdesk میزان رضایت مشتریان را به شکلی موثرتر پردازش می‌ کند. همین طور شما می ‌توانید داده ‌های مفیدی از بازخورد مشتریان به کمک این ابزار به دست بیاورید.

LiveChat

به کمک این ابزار می ‌توانید با افرادی که به صفحات وب سایت شما وارد شده‌ اند، چت آنلاین داشته و به این شکل به سوالات یا انتقادات و پیشنهادات آن‌ ها پاسخ دهید. این ابزار وب سایت را پویا نگاه داشته و در بالا بردن میزان رضایت مشتریان بسیار موثر است.

ابزارهای بهینه ‌سازی موتور جستجو Search Engine Optimization Tools

زمانی که صحبت از ابزارهای مارکتینگ دیجیتال می‌ شود، سئو یا بهینه ‌سازی موتور جستجو درست چیزی است که به آن نیاز داریم. در واقع این چیزی است که مارکتینگ درونگرا را ممکن می‌ سازد و خوشبختانه ابزارهای فراوانی برای کمک به این موضوع، وجود دارند.

moz

این مورد از ابزارهای دیجیتال مارکتینگ 99 در واقع دو محصول اصلی را در اختیار شما قرار می‌ دهد: Moz Pro و Moz Local. محصول Moz Pro به شیوه ‌های کلاسیک سئو مانند ردیابی رتبه ‌بندی، لینک ‌دهی و اطلاع رسانی در خصوص کمپین ‌های مارکتینگ محتوا کمک می‌ کند. همین طور Moz Local به مشاغل کمک می‌ کند تا لیست‌ های سئو محلی خود را بهبود ببخشند. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که اطلاعات موقعیت مکانی کسب و کار آنلاین خود را در این ابزار وارد کرده و از امکانات آن بهره‌ مند شوید.

SEMRush

SEMRush دارای تعداد زیادی ابزار مارکتینگ دیجیتال داخلی است که به کمک آن‌ ها می ‌توانید رتبه وب سایت خود در موتور جستجو را بهبود بخشید. یکی از یوزردهای مهم SEMRush، ردیابی رقبا است. به این شکل شما می ‌توانید تحلیلی عالی بر عملکرد رقبای خود داشته و نقاط ضعف خود در این خصوص را برطرف سازید.

Screaming Frog

Screaming Frog ابزاری عنکبوتی است که به سرعت وب سایت‌ ها را کراول کرده و آنالیز و تجزیه تحلیل مناسبی از عملکرد صفحات وب ارائه می‌ دهد. به کمک این ابزار می ‌توانید لینک‌ های معیوب، تغییر مسیرهای نادرست و سایر مشکلات وب سایت را ردیابی کنید.

ابزارهای مارکتینگ وابسته Affiliate Marketing Tools

مارکتینگ وابسته مفهوم ساده‌ ای دارد: به دیگران اجازه دهید محصولات خود را در پوشش برند شما به فروش رسانده و به این تبدیل به شما وابسته شوند. به نوبه خود تنها کاری که شما باید انجام دهید، این است که درصدی از فروش محصولات را به آن ‌ها پرداخت کرده و سهمی نیز برای خود بردارید.

CJ Affiliate

CJ یکی از محبوب ‌ترین گزینه‌ها در زمینه مارکتینگ وابسته  و از بهترین ابزارهای دیجیتال مارکتینگ 99 بوده و یکی از بزرگترین شبکه‌ های وبلاگ نویسان را در خود جمع کرده است که به راحتی زمینه‌ های مارکتینگ وابسته را ارائه می ‌دهند.

Viglink

VigLink ابزاری باورنکردنی و فوق العاده برای مارکتینگ وابسته محسوب می ‌شود. این سایت دارای یک پایگاه داده گسترده از محتوا است که به وسیله ناشران تهیه شده و دسترسی به کیوردها در آن به سادگی اتفاق می ‌افتد. با استفاده از این تبلیغات متنی، می‌ توان شبکه فروش را به سادگی گسترش داد.

Rakuten Affiliate Network

Rakuten مشابه VigLink است، البته در روابط طولانی مدت بین برندها و وابستگی آن ‌ها حمایت به مراتب بالاتری دارد. روابط طولانی مدت با شرکای تجاری شما، باعث می‌ شود که در بازار اعتبار بیشتری به دست بیاورید و به شکلی دسترسی به محصولات شما، سریع‌ تر اتفاق بیفتد.

سخن پایانی

شما کدام یک از ابزارهای دیجیتال مارکتینگ 2020 را برتر دانسته و تجربه کارکرد با کدام یک از آن ها را دارید؟ تجربیات خود در این زمینه را با ما و دیگر کاربران وب سایت پیارینو در میان بگذارید.