چطور نام خواننده های پیام در واتساپ را بفهمیم ؟

چطور نام خواننده های پیام در واتساپ را بفهمیم ؟

واتساپ یکی از پیام رسان‌های پرطرفدار و رایج، به خصوص در بین ما ایرانیان است. افراد روزانه زمان زیادی از وقت خود را در فضای واتساپ می‌گذرانند؛ از این رو آگاهی پیدا کردن از برخی ترفندهای این پیام رسان مفید و ضروری است. این ترفندها کمک می‌کنند تا از امکانات مخفی واتساپ آگاه شوید و بهتر از آن‌ها استفاده کنید. مشاهده خوانده شدن پیام توسط مخاطب یکی از همین امکانات است؛ با این ویژگی می‌توانید به راحتی آگاه شوید که آیا پیامتان توسط مخاطب خوانده شده یا خیر.

همچنین می‌توانید زمان خوانده شدن یک پیام را در گروه واتساپی خود برای تک تک اعضا چک کرده یا از نام خواننده های پیام در واتساپ اطلاع پیدا کنید. در این مقاله سعی می‌کنیم تمامی این ترفندها را به ساده‌ترین روش به شما آموزش بدهیم؛ پس تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

تشخیص خوانده شدن پیام ارسال شده

یکی از موضوعاتی که ذهن افراد را در هنگام کار با واتساپ به خود مشغول می‌کند، تشخیص این مسئله است که آیا پیامی که ارسال کرده‌اند، توسط مخاطب خوانده شده یا خیر؟ بهترین و ساده‌ترین روش برای آگاهی یافتن از این موضوع، بررسی تعداد تیک‌های کنار پیام و توجه به رنگ آن‌ها است. در ادامه این مسئله را بهتر و بیشتر شرح خواهیم داد.

اما اگر مایل باشید از زمان دقیق خوانده شدن پیام توسط مخاطب نیز آگاهی پیدا کنید، باید بدانید که انجام این کار با روش‌های معمولی کمی دشوار است. چراکه شما باید دائما درحالت آنلاین باقی بمانید تا ببینید دقیقا در چه ساعتی تیک کنار پیام تغییر می‌کند. لازم به ذکر است که بررسی نام خواننده های پیام در واتساپ از این روش تقریبا غیرممکن است؛ زیرا تیک کنار پیام‌ها در گروه واتساپ به طور کامل نمایش داده نمی‌شوند.

در این شرایط بهترین کار این است که از قابلیت‌های ویژه واتساپ استفاده کنید. در ادامه این قابلیت‌ها را به طور کامل به شما آموزش خواهیم داد. اگر می خواهید بدانید مخفی کردن پروفایل واتساپ را چطور انجام دهید حتما مقاله آن را مطالعه کنید.

تشخیص پیام‌هایی که توسط مخاطب خوانده شده‌اند

در یک صفحه چت معمولی در واتساپ، به راحتی می‌توانید تشخیص دهید که پیامتان در چه وضعیتی قرار دارد. پیامی که برای مخاطب خود ارسال می‌کنید، در حالت کلی می‌تواند در یکی از سه وضعیت زیر قرار بگیرد:

 • چنانچه مخاطب شما به دلایل مختلف، مانند نبود اینترنت، خاموش شدن تلفن همراه و… ، قادر به دریافت پیام نباشد، پیام شما فقط با یک تیک خاکستری رنگ همراه خواهد بود. این بدان معنا است که پیام از طرف شما ارسال شده اما هنوز مخاطب آن را دریافت نکرده است.
 • اگر پیامی که ارسال می‌کنید با دو تیک خاکستری رنگ همراه شود، نشان دهنده این است که پیغام شما به مخاطب رسیده، اما او هنوز آن را مشاهده نکرده است.
 • به محض اینکه مخاطب در واتساپ آنلاین شده و پیام شما توسط او مشاهده و خوانده شود، رنگ تیک‌های کنار پیام، از خاکستری به آبی تغیبر خواهد کرد.

نام خواننده های پیام در واتساپ

آگاهی یافتن از زمان دقیق خوانده شدن پیام

برای آگاهی یافتن از زمان دقیق خوانده شدن پیام توسط مخاطب نیز باید مراحل زیر را طی کنید:

 1. ابتدا به صفحه چت مورد نظر خود وارد شوید.
 2. پیام مورد نظر را انتخاب کرده و انگشت خود را روی آن نگه دارید تا گزینه‌های بیشتری به نمایش در بیایند.
 3. از میان گزینه‌های به نمایش درآمده، سه نقطه گوشه صفحه چت را انتخاب کنید.
 4. در این حالت، پنجره جدیدی به نمایش در می‌آید که شامل دو گزینه info و copy است.
 5. با انتخاب گزینه info صفحه جدیدی برای شما به نمایش در می‌آید که شامل دو گزینه Read و Delivered است.
 6. گزینه Read زمان دقیق خوانده شدن پیام را به شما نمایش می‌دهد و Delivered نیز زمانی را نشان می‌دهد که پیام شما توسط مخاطب دریافت شده است.

تشخیص نام خواننده های پیام در واتساپ

برای تشخیص نام خواننده های پیام در واتساپ و زمان دقیق خوانده شدن پیام‌ها در گروه، شرایط کمی متفاوت است. در گروه‌های واتساپ، تا زمانی که پیام توسط همه اعضای گروه خوانده نشود، تیک کنار پیام تغییر نمی‌کند. در نتیجه با بررسی رنگ تیک‌ها نمی‌توانید بفهمید چه کسانی و در چه زمانی پیام شما را خوانده‌اند. برای تشخیص این موضوع باید به سراغ ترفندی بروید که در ادامه آن‌ را آموزش خواهیم داد.

 1. به این منظور، ابتدا به صفحه چت گروه وارد شوید.
 2. حالا درست مانند حالت قبلی، پیام مورد نظر را با انگشت نگه دارید تا گزینه‌های بیشتری به نمایش در بیایند.
 3. حال از میان تمام گزینه‌های بالای صفحه، سه نقطه گوشه صفحه چت را انتخاب کنید.
 4. در این حالت نیز مجددا دو گزینه info و copy به نمایش در می‌آیند.
 5. با انتخاب گزینه info صفجه جدیدی برای شما باز می‌شود که شامل دو حالت Read و Delivered است.
 6. گزینه Read نام خواننده های پیام در واتساپ را به همراه زمان دقیق دیده شدن پیام نمایش می‌دهد.
 7. Delivered نیز زمان دقیق دریافت پیام توسط اعضای گروه را نشان می‌دهد.

به این ترتیب می‌توانید به راحتی از نام کسانی که پیامتان را خوانده یا دریافت کرده‌اند آگاه شوید.

تشخیص نام خواننده های پیام در واتساپ

در چه حالتی نام خواننده های پیام در واتساپ قابل تشخیص نیست؟

اگر یکی از مخاطبان شما، از طریق تنظیمات واتساپ، گزینه Read receipts را غیرفعال کرده باشد، نمی‌توانید تشخیص بدهید که پیامتان را مشاهده کرده است یا خیر. البته اگر اعضای یک گروه این گزینه را غیرفعال کرده باشند، باز هم می‌توانید مشاهده کنید که چه کسانی در گروه پیام شما را خوانده‌اند.

اگر به منشی پیامکی واتساپ دارید این مطلب مفید را از دست ندهید زیرا به شدت به کارتان می آید.

در این شرایط حتی اگر مخاطب پیام شما را بخواند نیز تیک کنار پیام آبی رنگ نخواهد شد. شما هم می‌توانید برای غیرفعالسازی این گزینه به تنظیمات واتساپ مراجعه کنید. سپس گزینه Account را انتخاب کرده و به قسمت Privacy بروید. در نهایت کافی است گزینه Read receipts را غیرفعال نمایید. به خاطر داشته باشید با غیرفعال کردن این گزینه، شما هم دیگر نمی‌توانید از خوانده شدن پیامتان توسط دیگران آگاهی پیدا کنید.

همچنین می‌توانید برای اینکه نام خواننده پیام در واتساپ را غیرقابل تشخیص کنید از ربات واتساپ استفاده کنید و با استفاده از قابلیت های فراوان این ربات واتساپ، نام خواننده پیام ها را غیرقابل تشخصی نمایید.

جمع بندی

در این مقاله  تلاش کردیم تا با زبانی ساده، روش تشخیص نام خواننده های پیام در واتساپ را به شما آموزش بدهیم. همچنین روش آگاهی یافتن از زمان دقیق دریافت پیام توسط مخاطب را نیز بیان کردیم. با کمک این ترفندها می‌توانید راحت‌تر و بهتر از محیط واتساپ استفاده کنید. علاوه بر ترفندهای بیان شده، قابلیت‌های دیگری نیز در پیام رسان واتساپ وجود دارد که می‌توانید برای حفظ حریم شخصی خود از آن‌ها استفاده کنید.

برای مثال می‌توانید از طریق تنظیمات، قابلیت Last Seen اکانت خود را غیرفعال کنید تا دیگران از زمان آنلاین بودن شما آگاهی پیدا نکنند. لازم به ذکر است که این قابلیت نیز کاملا دوطرفه است و با غيرفعال کردن آن، امکان مشاهده آخرین بازدید مخاطبان هم برای شما غیرفعال خواهد شد. برای آشنایی با ترفندهای بیشتر، می‌توانید از دیگر مقالات وب سایت آژانس روابط عمومی پیارینو استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *