روش‌های ارسال گروهی پیام واتساپ (با استفاده از ربات واتساپ و قابلیت برودکست)

روش‌های ارسال گروهی پیام واتساپ

پیام‌رسان واتساپ که امروزه تبدیل به یکی از برنامه‌های شبکه‌های اجتماعی پربازدید و پر کاربر شده است در کنار قابلیت‌های زیادی که دارد در برخی موارد نیز محدودیت‌هایی را برای کاربران خود در نظر گرفته است. ارسال گروهی پیام واتساپ یکی از این محدودیت‌ها است. اما با این وجود راه‌های مختلفی برای دور زدن این محدودیت‌ها برای کاربران وجود دارد.

ارسال گروهی پیام در واتساپ می‌تواند موارد استفادة زیادی داشته باشد. همچنین با وجود قابلیت فوروارد پیام‌ها در این برنامه به دلیل وقت زیادی که از کاربران می‌گیرد ممکن است در خیلی از مواقع پاسخگوی نیاز آن‌ها نباشد. لذا ما سعی کردیم در ادامة این مقاله به بیان روش‌های ارسال گروهی پیام در واتساپ اشاره کنیم.

مزایا و موارد استفاده از قابلیت ارسال گروهی پیام واتساپ

پیام‌رسان واتساپ به دلیل تعداد کاربران زیادی که در جهان دارد می‌تواند راه خوبی برای تبلیغات باشد. زیرا افراد زیادی در سراسر دنیا از این برنامه استفاده می‌کنند و با تبلیغ در این شبکه اجتماعی، می‌توان شناخت کافی را در بین مشتریان خود پیدا کرد.

اما نکته‌ای که وجود دارد این است که سازندگان این برنامه تمام تبلیغات درون آن را انحصاری کرده‌اند و اجازة ارسال پیام به صورت گروهی برای همة افراد را صادر نخواهند کرد. با توجه به همة مطالب گفته شده طبیعی است که به دنبال راهی برای ارسال گروهی پیام واتساپ باشیم.

محدودیت‌های واتساپ

همان‌طور که در قسمت‌های قبل گفتیم پیام­رسان واتساپ به دلایل کاملاً منطقی دارای محدودیت‌ها و ویژگی‌های خاصی است که مانع از ارسال نامحدود و آزادانه پیام‌های گروهی توسط کاربران می‌شود. در ادامه به دو مورد از این محدودیت‌ها اشاره می‌کنیم.

محدود بودن تعداد پیام‌های ارسالی روزانه

محدود بودن تعداد پیام‌های ارسالی روزانه

اگر هدف شما از ارسال گروهی پیام واتساپ تبلیغات باشد، باید بدانید که تبلیغ تنها زمانی نتیجه‌بخش خواهد بود که در حجم زیاد و به شکل مستمر انجام شود. همچنین برنامه واتساپ یک ویژگی خاص دارد و آن ویژگی این است که اگر در یک روز مشخص تعداد پیام‌های ارسالی شما به شماره‌های ناشناس از حد مجاز بیشتر شود، خط شما مسدود می‌شود. لذا این موارد در کنار هم می‌تواند نوعی محدودیت محسوب شده و مانع از ارسال پیام به صورت گروهی توسط کاربران شود.

بلاک و ریپورت شدن

اگر تابه‌حال پیامی از سوی شماره‌ای ناشناس در واتساپ دریافت کرده باشید، احتمالاً تا کنون با دو گزینة ریپورت و بلاک در بالای صفحه چتتان مواجه شده‌اید. این دو گزینه به کاربران این امکان را می‌دهد تا در صورت مزاحمت شماره‌های ناشناس، بتوانند آن‌ها را بلاک یا ریپورت کنند. لذا زمانی که شما اقدام به ارسال گروهی پیام واتساپ می‌کنید ممکن است افراد زیادی شما را بلاک یا ریپورت کنند. اگر تعداد این بلاک‌ها و ریپورت‌ها از حد مجاز خارج شود، ممکن است خط شما مسدود شود.

روش‌های ارسال پیام به صورت گروهی در واتساپ

با توجه به اینکه فوروارد کردن مسیج برای تعداد زیادی از مخاطبین وقت زیادی را صرف می‌کند، آشنایی با این روش­ها برای افرادی که با این مشکلات دست‌وپنجه نرم می‌کنند خالی از لطف نیست.

همچنین با توجه به تمام نکاتی که تا کنون برای شما بیان کرده‌ایم ممکن است این فکر به ذهن شما خطور کند که امکان ارسال گروهی پیام برای کاربران وجود ندارد. اما باید بدانید که با وجود تمام این محدودیت‌ها، هنوز راه‌هایی برای این موضوع وجود دارد که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

قابلیت برودکست

قابلیت برودکست

قابلیت برودکست برای افرادی که قصد تبلیغات گسترده نداشته و تنها هدفشان ارسال پیامی یکسان به مخاطبین تلفن همراه خودشان است بسیار مناسب بوده و راهی آسان برای این امر است. لذا ارسال گروهی پیام واتساپ به‌وسیله برودکست اصطلاحاً روشی مجاز از طرف سازندگان این پیام‌رسان است. برای مثال افرادی که قصد اطلاع‌رسانی خبری مهم به مخاطبین خود در مدت زمانی کم را دارند، می‌توانند به جای فوروارد کردن پیام‌ها و صرف زمان زیادی برای انجام این کار از ارسال گروهی پیام به روش برودکست استفاده کنند.

استفاده از روش برودکست برای ارسال گروهی پیام­ها

در ابتدا باید وارد صفحه اصلی برنامه واتساپ خود شوید. در قسمت بالا سمت راست این صفحه سه نقطه وجود دارد که با لمس کردن آن می‌توانید وارد صفحة مربوط به تنظیمات قسمت‌های مختلف برنامه شوید. سپس در بین گزینه‌هایی که پیش روی شما قرار گرفته است، برای ارسال گروهی پیام باید گزینة new broadcast را انتخاب کنید.

در مرحلة بعد شما با لیست مخاطبینتان مواجه می‌شوید. همان‌طور که حدس می‌زنید، نوبت به انتخاب مخاطبین موردنظر توسط شما رسیده است. در این مرحله شما می‌توانید مخاطبینی خاص را برای ارسال گروهی پیام واتساپ انتخاب کرده و سپس علامت فلشی که در پایین صفحه گوشی قرار گرفته است را لمس کنید. حال می‌بینید که برودکست شما با افراد انتخابیان ایجاد شده است.

شما می‌توانید در صفحة چتی که در این قسمت مشاهده می‌کنید هر پیامی را ارسال کنید تا مخاطبین انتخابی شما، آن پیام را در صفحة چت شخصی خود مشاهده کنند. لازم به ذکر است که مخاطبین انتخابی شما هیچ گونه پیامی مبنی بر اضافه‌شدنشان به صفحه‌ای خاص توسط شما را دریافت نخواهند کرد.

ربات واتساپ

ربات واتساپ

یکی دیگر از راه‌های ارسال گروهی پیام واتساپ به‌عنوان روشی مناسب برای افراد شاغلی که قصد تبلیغ محصول یا خدمات خود را دارند، استفاده از ربات واتساپ است. ربات واتساپ به‌عنوان یکی از نرم افزارهای ارسال گروهی پیام بسیار معروف بوده و بدون هیچ محدودیتی می‌تواند هر تعداد پیام را از هر خط واتساپی که به آن وصل باشد ارسال کند.

ارسال پیام به صورت گروهی توسط ربات واتساپ بدون هیچ گونه دخالتی از سوی کاربران انجام می‌گیرد. لازم به ذکر است که ربات موردنظر، قبل از مواجه شدن با محدودیت‌های واتساپ، خط مورد استفادة خود را به طور خودکار تعویض کرده و به شماره‌ای دیگر وصل می‌شود. یکی دیگر از فواید استفاده از این روش برای ارسال گروهی پیام واتساپ این است که می‌توانید به‌راحتی فایل اکسل شماره‌های یک گروه واتساپی را در اختیار ربات موردنظر قرار داده تا برای ارسال پیام تبلیغاتی از آن‌ها استفاده کند.

یکی از بهترین و مطمئن‌ترین این نرم افزارها، ربات واتساپ است. این ربات که توسط آژانس دیجیتال مارکتینگ پیارینو ساخته و طراحی شده است راه مناسبی برای ارسال گروهی پیام خواهد بود. لذا برای کسب اطلاعات بیشتر می‌تواند به سایت پیارینو مراجعه کنید.

در آخر

کاربران پیام‌رسانی معروف، بزرگ و پرکاربری مثل واتساپ، ممکن است به هر دلیلی قصد ارسال نوعی پیام گروهی را داشته باشند. حال این دلیل ممکن است اطلاع‌رسانی، تبلیغات یا سایر موارد دیگر باشد. در هر صورت ما سعی کردیم در این مقاله کاربردی‌ترین و آسان‌ترین راه‌های ارسال گروهی پیام واتساپ که شامل روش استفاده از قابلیت برودکست و استفاده از ربات واتساپ است را معرفی کرده و در کنار آن، شما را با محدودیت‌های واتساپ نیز آشنا کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *