برون سپاری

برون سپاري خدمات یک روش جدید و کارا از شيوه‌هاي مدرن مديريت در ادارات و سازمان‌ها می باشد که در سالهای اخیر در كشورهاي توسعه يافته اجرا می شود و کارایی قابل توجهی دارد. این کار مانند هرکار دیگری مزایا و معایب خود را دارد که البته مزایای آن به مراتب بیشتر است. یک سازمان برای تامین نیاز خود دو راه دارد یا از نیروهای داخلی استفاده کند و یا آن را برون سپاری کند.

برندینگ یعنی تصویری که شما از محصول خود یا شرکت خود در ذهن و چشم مشتری ایجاد می کنید. استراتژی نویسی و شیوه اجرای آن یکی از مهمترین مراحل برندینگ است که استراتژی برند نامیده می شود.

چرا برون سپاری ؟

استفاده از نیروی داخل سازمان این مزیت را دارد که اشراف کارمندان سازمان بر روی کار بیشتر است اما ممکن است نیروی داخلی تخصص های مورد نظر را آنگونه که لازم است نداشته باشد و این موضوع باعث کندی روند کار و در نتیجه عدم کارایی لازم در بازه زمانی معین شود. به همین دلیل است که سازمان ها بسیاری از خدمات خود را برون سپار می کنند که از مزایای آن می توان به دقت و تخصص بیشتر و هزینه کمتر اشاره کرد. نتایج خدمات برون سپاری شده معمولا بسیار با کیفیت تر از خدمات داخلی است. از آنجائیکه شرکت های بیرونی معمولا در پی راضی نگه داشتن مشتری با ارائه خدمات خوب هستند، بسیار تلاش می کنند تا خدمات را به بهترین کیفیت ارائه دهند

مزیت های برون سپاری

از مزایای برندسازی و برندینگ برای سازمان های کوچک و بزرگ پیشی گرفتن در رقابت های تجاری، دستیابی راحت تر و سریعتر به مشتریان، دسترسی آسان مشتریان به برند شما، بهینه سازی هزینه ها برای رسیدن به هدف، اعتماد سازی مخاطبان به برند و تبدیل مشتریان گذرا به مشتریان وفادار است.

در آژانس روابط عمومی پیارینو  برندینگ توسط متخصصان حوزه مدیریت برند و با شناسایی دقیق کسب و کار و تحلیل آن ها به انجام می رسد.

آخرین مطالب مرتبط