رصد اخبار

این روزها که با گسترش رسانه ها در فضای مجازی حجم خبرهای منتشرشده سازمان ها بسیار زیاد شده است، عملا دسترسی به اخبار مرتبط یا مورد علاقه سازمان بدون استفاده از ابزارهای کمک کننده، موضوعی غیرممکن شده است. رصد اخبار مرتبط برای تصمیم گیری و برنامه ریزی فعالیت ها در هر سازمان دارای اهمیت بالایی است. پژوهش ها نشان می دهند که بسیاری از اخبار با روش جستجوی سنتی یا از بین می روند و یا دیر به دست می آیند که این موضوع باعث پدید آمدن مشکلات فراوان برای سازمان و کسب وکارها می شود. رصد اخبار مرتبط، جستجو، دسته بندی، اولویت بندی و شخصی سازی خبر و اطلاعات در هر لحظه، در  شبکه های اجتماعی و رسانه های خبری برای هر سازمان بسیار ارزشمند است. یکی از مهمترین وظایف روابط عمومی ها رصد اخبار مرتبط با کسب و کار یا ماموریت های هر سازمان است.

روابط عمومی چکاری انجام می دهد؟

روابط عمومی به عنوان مغز متفکر، چشم بینا برای ارتباطات داخلی و خارجی سازمان، زبان گویا و گوش شنوای سازمان باید رصد اخبار مرتبط با سازمان را انجام دهد تا بتواند وضعیت و حال فعلی سازمان را در درک کند و نسبت به آن اقدامات لازم را انجام دهد. روابط عمومی در رصد اخبار، تجزیه و تحلیل اطلاعات و فرآیندها و انتقال آن به مدیریت سازمان نقش مهمی دارد و می توان به راستی رصد اخبار مرتبط با هر سازمان را امری حیاتی در حوزه رهبری سازمان دانست. رصد اخبار و اطلاعات مجموعه‌ اقدامات پویا و حساب‌ شده‌ ای است که هر سازمان یا شرکتی برای برقراری ارتباطات مؤثر و هدفمند با گروه‌های هدفی که با آن در ارتباطند انجام می‌دهد.
به طور کلی همه سازمان ها با افکار عمومی سروکار دارند و نیازمند ارائه‌ تصویرِ روشن از خود نزد آنان می باشند، طوری که ناگزیر از  بخش رصد اخبار در روابط عمومی بهره می گیرند. ما در آژانس روابط عمومی پیارینو با ابزاری هوشمند و توانمند آماده خدمت رسانی به روابط عمومی سازمان ها و شرکت های مختلف در حوزه های رصد اخبار هستیم.

ویژگی های مهم رصد اخبار

فرم ثبت نام

 

[contact-form-7 id=”4219″ title=”فرم ثبت نام رویداد”]

آخرین مطالب مرتبط