عکاسی و تصویر برداری

عکاسی تبلیغاتی یکی از زمینه‌های جذاب عکاسی می‌باشد.این نوع عکاسی به عکس برداری از کالاها و فرآورده‌ها و محصولات گفته می‌شود وهدف آن این است که از واقعیت محصولات و کالاها پیشی بگیرد و به عالم رویا و خیال پیوند بخورد. در این نوع عکاسی، عکاس باید بتواند محصول را به خوبی معرفی کند و از نیاز و سلیقه‌مخاطب و مشتریان آگاه باشد. این نوع تصویر برداری پر زرق و برق‎‌ است و تصاویر تبلیغاتی بیشتر در مورد به تصویر کشیدن یک کالا، ایده یا یک احساس هستند. شاید اگر دو عکس با یک موضوع را ببینید و به شما بگویند این دو عکس چه تفاوت هایی باهم دارند، شما به عکسی که شفاف تر و واضح تر است توجه کنید و بگویید دلیلش کیفیت بالای دوربین عکاسی است و عدم کیفیت عکس دیگر، به دلیل پایین بودن کیفیت دوربین عکاسی است.  در صورتی که هردو عکس از یک دوربین گرفته شده است. وقتی این موضوع را متوجه می شویم موضوع جالب تر می شود که چطور ممکن است!

بله درست است هر دو عکس با یک دوربین گرفته شده  اما چیزی که روی کیفیت تاثیر گذار بوده تفاوت در نحوه نمایش، نور، وضوح تصویر،زمینه تصویرو…می‌باشد.

یک عکس تبلیغاتی زیبا و خوب تصویری است که ابعاد، نوع، رنگ کالا و محصول با آن چیزی که در تصویر مشاهده می‌شود کاملاً تطابق داشته باشد و مغایرتی در آن دیده نشود، این نوع ازعکس ویژگی های دقیقی از کالا به مخاطب منتقل می کنند، به همین دلیل باید با دقت وظرافت بدون اغراق گرفته شود اما در عین حال یک عکاس حرفه ای محصول را جذاب و با کیفیت به تصویر می کشد و مخاطب را ترغیب به خرید می کند.

عکاسی تبلیغاتی انواع متعددی دارد از جمله، عکاسی با زمینه سفید، عکاسی دکوراتیو، عکاسی تبلیغاتی فوتومونتاژ، عکس تبلیغاتی ماکرو.

عکس های تبلیغاتی بیشتر در تبلیغات چاپی روی مجلات و روزنامه ها و بیلبورد ها استفاده می شوند اما در فضای آنلاین و حتی تبلیغات تلویزیونی هم مورد استفاده قرار می‌گیرند.

در این نوع از عکاسی داشتن دانش و مهارت، تجربه و ابزار مناسب بسیار موثر است تا دقیقا همان حسی که مورد انتظار است از یک محصول به مشتری و مخاطب آن محصول منتقل کنید. ما در آژانس روابط عمومی پی آرینو به این نیاز برندها پاسخ داده ایم و عکاسان و تصویربرداران ما در این رشته با داشتن دانش و مهارت، تجربه، خلاقیت و بهره گرفتن از ابزار های به روز دیجیتالی بهترین کیفیت و رسایی عکس را برای کسب و کار شما به تصویر کشند. پس همراه ما باشید برای بهتر دیده شدن .

مزیت های عکاسی تبلیغاتی

فرم ثبت نام

 

[contact-form-7 id=”4219″ title=”فرم ثبت نام رویداد”]

آخرین مطالب مرتبط