عکاسی خبری (فوتوژورنالیسم)

هر روز در دنیا اتفاقاتی در حال وقوع هستند که برای ثبت آنها باید تصویر و عکس خبری گرفته شود تا بتوان آن اتفاق را به نمایش عموم گذاشت، عکس دریچه ای است تا فرهنگ ها و ملل مختلف در جهان به وسیله آن خود را درک کنند و از آن بیاموزند. استفاده از عکس های خبری در سایت ها، شبکه های اجتماعی، اخبار تلوزیون، گزارش ها، روزنامه ها و مجلات  باعث شده این نوع عکاسی یکی از مهم ترین شاخه های عکاسی در روابط عمومی شناخته شود. در عکاسی خبری  عکاس باید خبری دقیق به مردم ارائه دهد ومراقب باشد تا بخش های مهمی از رویدادها که عکسبرداری میشود را از قلم نیندازد. عکس های خبری اهداف خاصی دارند و هدف و پیام آن خبر رسانی است، و از گونه های مختلفی تشکیل شده است. گاهی عکاس تصاویری می گیرد که یک داستان را بیان می کند،مثل بسیاری از عکس‌هایی که در رسانه‌های خبری می‌بینیم. در این عکس های خبری روایت بر قضاوت اولویت دارد. روایت  عکس های خبری روایتی داستانی  از طریق تصاویر است که داستانی خبری را بازگو می کند

بله درست است هر دو عکس با یک دوربین گرفته شده  اما چیزی که روی کیفیت تاثیر گذار بوده تفاوت در نحوه نمایش، نور، وضوح تصویر،زمینه تصویرو…می‌باشد.

با پیشرفت تکنولوژی دوربین ها مسیر عکاسی تغییر کرده و دوربین ها وسیله ای در دسترس و پر کاربرد در زندگی بشر شده اند و برای استفاده از آنها هیچ محدودیتی وجود ندارد. عکس های خبری به مردم این امکان را می دهد که فقط چند ثانیه از دید عکاس به اتفاق نگاه کنند. یکی از ویژگی های بارز عکاسی خبری این است که کارگردانی نمی شود و داستان ها را بدون تغییر ارائه می دهند.برای یک عکاس خبری لازم است که دارای قوه تخیل و خلاقیت و انصاف باشد تا محتوا های عکس و تصویرش برای مخاطب گویا و مورد پسند باشد.

برای به تصویر کشیدن بسیاری از وقایع و رویدادهای خبری درون یک سازمان یا شرکت لازم است از این شاخه عکاسی استفاده شود تا آن برند دارای اصالت شود. بسیاری از اتفاقات در کسب و کارها مثل رسیدن به اهداف بزرگ نیازمند دیده شدن هستند. عکاسی و تصویر برداری خبری در روابط عمومی یک سازمان یا شرکت یک بخش مهم است تا مخاطبان و مشتریان آن ها از رویدادهای آن سازمان مطلع شوند و در جریان پیشرفت ها و وقایع قرار بگیرند. در آژانس روابط عمومی پی آرینو برای این نیاز سازمان ها و برند ها تدابیری اندیشیدیم و عکاسان خبری زبده را گردهم آوردیم تا بهترین گزارشات خبری تصویری از رویداد ها را برای برند و سازمان شما پوشش دهند. با ما می توانید با خیالی آسوده رویدادهای کسب و کار خود را ثبت کنید.

ویژگی های مهم عکاسی خبری

فرم ثبت نام

 

[contact-form-7 id=”4219″ title=”فرم ثبت نام رویداد”]

آخرین مطالب مرتبط