تحلیل مخاطبان

مخاطبان به عنوان اصلی ترین رکن از مجموعه ارکان هر گونه فرآیند محصول‌محور یا خدمت‌محور است؛ از فرآیندهای روابط عمومی و بازاریابی گرفته تا فرآیندهای فرهنگ‌سازی، آموزشی، ترویجی و… و در هر کدام از این فرآیندها نام‌های متفاوتی برای مخاطب در نظر گرفته می‌شود.

مخاطبان در حقیقت جوامع هدفی هستند که سایت، شبکه های اجتماعی، فعالیتهای ترویجی، فعالیتهای تصویرسازی سازمانی و برندینگ و … آنها را هدفِ آگاهی بخشی قرار می‌دهند و تلاش می‌کنند تا آنها را تحت تاثیر قرار داده و متناسب با فرآیند، مخاطب را به سطح جدیدی وارد نمایند. عناوینی چون جامعه هدف، مشتریان بالقوه، کاربران، مورد مطالعه، آزمودنی، ارباب رجوع و … از جمله تعابیری هستند که می‌توان به عنوان معادلهای «مخاطب» در هر کدام از فرآیندها نام برد.

در فرآیند بازاریابی در قالب یک قیف از پیش‌تعیین‌شده سعی در تبدیل مخاطبان به اولا افراد آگاه نسبت به موضوع مورد ارائه و سپس علاقمند و بعد از آن تبدیل آنها به افراد متوجه، سپس مشتری و در نهایت ترویج‌دهنده داریم. در فرآیند روابط عمومی نیز مسیری شبیه به این طی می‌شود که محاصل آن می‌تواند اقناع و همراهی مخاطب  باشد

در تحلیل مخاطب چه اتفاقی میفتد؟

در روابط عمومی شناسایی دقیق مخاطب و سفارشی‌سازی پیام با ذائقه وی و بازاریابی‌ پیام برای وی از اولویتهای اصلی است. روابط عمومی که نقطه اتصال سازمان با محیط محسوب می‌شود در صورتی که مخاطب سازمان را به خوبی نشناسد، درک درست و دقیقی از شرایط محیط نداشته، درصد خطای آن بالا رفته و ضمن تبعات اقتصادی داری تاثیر منفی در برند سازمان است.

با این توضیحات می‌توان نقش بسیار مهم شناخت مخاطبان را درک نمود زیرا که نقطه آغازین شروع فعالیتهای یک استارتاپ، شرکت کوچک و یا حتی یک سازمان بزرگ، شناسایی مناسب مخاطبان آن است.

ویژگی های انجام تحلیل مخاطب توسط پیارینو

تجزیه و تحلیل مخاطبان در هر یک از فرآیندهای فوق و نیز در هر مرحله از این فرآیندها از طریق شیوه‌های گوناگونی انجام می‌شود که در پیارینو، این شیوه‌ها با رعایت تمامی مراحل علمی و دقیق انجام می‌شود

خدمات پیارینو در حوزه تحلیل مخاطب و مشتریان

از مزایای برندسازی و برندینگ برای سازمان های کوچک و بزرگ پیشی گرفتن در رقابت های تجاری، دستیابی راحت تر و سریعتر به مشتریان، دسترسی آسان مشتریان به برند شما، بهینه سازی هزینه ها برای رسیدن به هدف، اعتماد سازی مخاطبان به برند و تبدیل مشتریان گذرا به مشتریان وفادار است.

در آژانس روابط عمومی پیارینو  برندینگ توسط متخصصان حوزه مدیریت برند و با شناسایی دقیق کسب و کار و تحلیل آن ها به انجام می رسد.

فرم ثبت نام

 

[contact-form-7 id=”4219″ title=”فرم ثبت نام رویداد”]

آخرین مطالب مرتبط