همایش

  • همایش (congress) به معانی مختلف در فارسی به کار می رود ولی معنای دقیق آن به نشست های عمومی با مقاصد مختلف اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی اطلاق می شود که با هدف نتیجه گیری و تصمیم گیری در حوزه های مختلف با حضور متخصصین و نمایندگان سازمان ها و شرکت ها برگزار می شود. سخنرانان همایش ها معمولا افراد متخصصی حقیقی یا حقوقی هستند که در حوزه موضوع همایش تجربه بسیار دارند. بازخورد بهتر در همایش ها معمولا زمانی رخ می دهد سخنرانان حضار را در بحث مشارکت دهند و در قسمتی از پنل به سوالات آن ها پاسخ دهند. در برگزاری همایش باید بستری فراهم شود که علاقمندان و مشتاقان و صاحب نظران بتوانند پیشنهادات خود را به بخش اجرایی همایش برسانند تا بعد از بررسی و تحقیق در صورت لزوم این نظرات و پیشنهادات در جهت بهبود هرچه بهتر و سریع تر همایش بکار گرفته شود و نتایج مفید تری در آن حاصل شود.
  • برگزاری همایش ها یا نشست های مختلف می تواند نقش مهمی در ارتباط سازی سازمان یا کسب و کار با مردم ایجاد نماید. همایش ها گام موثر و هدف مندی در پیشرفت روابط درون سازمانی و برون سازمانی هستند. این گام ها با تعیین اهداف کوتاه مدت و بلند مدت برنامه ریزی می شوند تا بتوانند در برگزاری یک همایش آبرومند و هدفمند به ما کمک کنند. برگزاری یک همایش موفق اتفاقی نیست و باید به نکات ریزی دقت کرد تا به هدف دلخواه رسید.

ویژگی های مختص این دوره

برنامه ریزی و هدف گذاری

انتخاب سخنران با تجربه
تحلیل مخاطبان و مشتریان

انتخاب سالن مناسب با جمعیت

استفاده از شیوه های نوین در ثبت نام

تجهیزات سخت افزاری مناسب

تعامل دو سویه با مخاطبین
تبلیغات و دیجیتال مارکتینگ

نور و صدای مناسب

جمع آوری داده از حضار در سالن

ویژگی های شاخص

امور تشریفات

امور تشریفات استاندارد و اصول خاصی دارد که تیم تخصصی پیارینو با مهارت های لازم امورتشریفاتی شما را متناسب با شآن و منزلت مدعوین اجرا می کند .

ارائه برآورد مالی

داشتن یک چشم انداز مالی دقیق مجب ارتقاء سطح همایش ها می

سرعت و دقت بالا

در اجرای همایش مهمترین فاکتور سرعت عمل و دقت می باشد چه بسا در حین اجرای مراسم وقفه یا مشگلی بصورت غیر منتظره بوجود می آید و تمام برنامه را تحت شعاع قرار می دهد اما با مدیریت قوی همراه با سرعت عمل می توان وقفه ایجاد شده را پوشش داد

نظم و انظباط

نظم در اجرای همایش از نان شب هم واجب تر است !بالاترین رکن سازماندهی یک همایش ایجاد نظم در چیدمان اجرای کار می باشد

سازماندهی تمام امور

گاهی حواس پرتی های جزِئی هم می تواند در احرای درست مراسم خلل ایجاد کند اما یا یک سازماندهی مناسب قبل از اجاری همایش می توان هم ریسک پذیری اجرا را به حداقل رساند هم مراسم را بصورت هوشمندانه کنترل کرد .

آخرین مطالب مرتبط