پادکست

 

در اصطلاح پادکست به معنای محتوای صوتی است. در دنیای امروز تولید پادکست به سرعت در حال افزایش است. از آنجائیکه پادکست تنها با حس شنوایی افراد مرتبط است و گوش دادن به آن به آسانی میسر است، مخاطبین زیادی در مترو، اتوبوس، تاکسی، هنگام پیاده روی، رانندگی و یا حتی زمان های استراحت در منزل، هندزفری در گوش در حال گوش دادن به آن هستند. محتواهای صوتی مانند پادکست و آدیوبلاگ در بین افراد کم بینا و نابینا هم علاقه مندان فراوان دارد. پادکست ها را می توان از طریق پادکچرهای منتشر کننده پادکست همچون کست باکس(castbox) در اندروید و آیتیونز(iTunes )  در آیفون  منتشر می شوند. با نصب این اپلیکیشن ها بر روی گوشی خود می توانید پادکست های مختلف را گوش کنید و از زمان انتشار آن ها مطلع بشوید. 

 از برخی مزیت های تولید پادکست می توان به افزایش رتبه سایت در گوگل، آموزش از طریق فایل صوتی، افزایش سئو سایت، برقراری ارتباط با مخاطبین متعدد، انتشار سخنرانی ها به عنوان پادکست، افزایش مخاطبین در شبکه های اجتماعی و ارائه کتاب های صوتی اشاره کرد. ممکن است این سوال برایتان پیش بیاید که چرا باید از تولید محتوای صوتی یا همان پادکست استفاده کرد؟ غیر از مزایایی که در بالا اشاره شد می توان به ارزان و اقتصادی بودن تولید پادکست اشاره کرد. استفاده از پادکست  می توان برای فرهنگ سازی و تبلیغات بلند مدت و گسترده استفاده کرد. با پادکست می توانید برند خود را در ذهن مخاطب تثبیت کنید زیرا محتوای صوتی جذاب، تجربه کاربری منحصر به فردی برای مخاطب ایجاد می کند و هزینه بسیار پایینی برای برندینگ دارد. محتواهای صوتی را می توان به دو نوع آدیوبلاگ(audioblog) و پادکست تقسیم کرد. از تفاوت های اصلی این دو نوع محتوای صوتی می توان به موضوع محور بودن پادکست و سریالی بودن آن در مقابل شخص محور بودن آدیوبلاگ اشاره کرد.

در آژانس روابط عمومی پیارینو  تولید محتوا و تولید پادکست توسط تیم متخصص این حوزه انجام می گیرد و نمونه های فراوانی برای سازمان ها و شرکت های مختلف در این حوزه تولید شده است. ما به شما تضمین می دهیم که محتوای تولید شده از بهترین کیفیت برخوردار باشد تا تاثیر مثبت آن را در کسب و کار خود ببینید.

ویژگی های تولید پادکست

محتوای خلاق

محتوای صوتی خلاقانه می تواند پاسخی باشد برای سوالات کاربران و باعث رشد کسب و کار شما گردد

محتوای یونیک

یونیک و انحصاری بودن محتوا صوتی می تواند عدم تکراری بودن و تا حدودی کیفیت محتوا را برای کاربر تضمین نماید

جذابیت و گیرایی

ما می توانیم برای افزایش رتبه سایت شما در گوگل تمامی محتوا های متنی سایتتان را به صورت صوتی هم منتشر نماییم

کاربر پسند

ما می توانیم برایتان پادکست تولید کنیم تا شما در اپلیکیشن خود آن را به مخاطبتان برسانید

کمک به سئوی وب سایت

ما می توانیم برای افزایش رتبه سایت شما در گوگل تمامی محتوا های متنی سایتتان را به صورت صوتی هم منتشر نماییم

فرم ثبت نام

 

[contact-form-7 id=”4219″ title=”فرم ثبت نام رویداد”]

آخرین مطالب مرتبط