خدمات مدیریت رسانه

مدیریت رسانه بخش قابل توجهی از بازاریابی برونگرا را به خود اختصاص داده و در صورتی که به درستی برنامه ریزی شده و پیش برده شود، نتایج درخشانی در معرفی برند و کسب و کار برجای خواهد گذاشت. توصیه می شود در بحث مدیریت رسانه حتما به سراغ تیم های حرفه ای و دارای تجربه در حوزه رسانه و تبلیغات مربوط به آن،بروید.

مزایای مدیریت رسانه

تبدیل مخاطب به مشتری وفادار

6 برابر سایر روش‌ها

ارتباط مستقیم و راحت مشتریان به برند شما

در 82% مخاطبان

بهینه سازی هزینه ها

67% کاربران

دسترسی آسان به مشتریان

70% کاربران

جذب مخاطبان بیشتر

در صورتی که مدیریت رسانه به درستی صورت بگیرد، اثرگذاری قابل توجهی در جذب مخاطبان بیشتر خواهد داشت.

هدفگیری مشتریان واقعی

مدیریت رسانه در هدف گیری مشتریان واقعی، یک ابزار حرفه ای و کاملا هوشمند به حساب می آید. کافی است که نشانه گیری درست باشد.

پیشتاز شدن در یک صنعت

رقبای شما از رسانه غافل نبوده اند و لازم است که شما نیز از پتانسیل های مدیریت رسانه برای ماندن در میدان رقابت، برخوردار شوید.

راهکارهای پیارینو در مدیریت رسانه

پیارینو در مدیریت رسانه به شکلی کاملا حرفه ای و با رویکرد تخصصی حاضر می شود. چیزی که در پیارینو به دنبال آن هستیم، بهره برداری حداکثری از پتانسیل های رسانه ای برای هویت بخشی به برند و جذب حداکثری مخاطبان است. مدیریت رسانه حوزه ای تخصصی محسوب شده و فعالیت در آن نیازمند شناخت و تجربه کافی از بازار هدف می باشد.

 

همه چیز برای مدیریت رسانه و شبکه های اجتماعی با یک برنامه‌ریزی دقیق و حرفه‌ای شروع می‌شود!

 

برای آنکه مطمئن شوید در مسیر درستی هستید و پول و زمان شما در بهینه‌ترین حالت ممکن هزینه می‌شوند، لازم است کارتان را با یک برنامه‌ریزی دقیق و اصولی شروع کنید. با تدوین استراتژی سئو در اولین قدم، می‌توانید نقاط قوت و ضعف خود و رقیبان‌تان را به خوبی بشناسید و سپس با برنامه‌ریزی اصولی و هدفمند، رتبه سایت‌تان را به نتایج بالای گوگل برسانید.

خدمات مدیریت رسانه، فرایند‌هایی را شامل می‌شود که در جهت ایجاد محتوا، برنامه‌ریزی صحیح، تجزیه و تحلیل‌های درست، شناسایی مخاطب، شناخت اصولی رسانه‌های اجتماعی همچون اینستاگرام، فیس بوک، توییتر و همچنین سایت‌ها صورت می‌گیرد. مدیر شبکه اجتماعی با هدف دستیابی به کاربران جدید و افزایش مشتری آنلاین و بهبود شهرت برند شما و… استخدام می‌شود.

مدیران خدمات شبکه‌های اجتماعی درواقع کارشناسان و متخصصانی هستند که در زمینه رسانه‌های جمعی مجازی فعالیت می‌کنند و با زیر و بم این شبکه‌ها و نوع مخاطب، آشنایی دارند. فعالیت‌هایی از پاسخگویی به نظرات مخاطب و انتشار مطالب و محتوای اصیل گرفته تا به کارگیری استراتژی ها‌یی برای دستیابی به هدف‌های بازاریابی و فروش محصول به صورت بلند مدت. در ادامه با شیوه‌های مدیریتی بیشتری آشنا می‌شویم.

خدمات مدیریت رسانه شامل چه بخش هایی می‌شود؟

خدمات مدیریت رسانه شامل چه بخش هایی می‌شود؟

مدیریت شبکه‌های اجتماعی

مدیریت شبکه‌های اجتماعی شیوه‌های مختلف و اصولی دارد که برای دستیابی به مخاطب جدید، کنترل معروفیت برند و تحقق دیگر اهداف رسانه موردنظر صورت می‌گیرد. فعالیت های خدمات مدیریت شبکه اجتماعی موارد زیر را شامل می‌شود:

تولید محتوا

تولید محتوای رسانه های اجتماعی از مهم‌ترین نکاتی است باید به شکل درستی انجام شود. در واقع شبکه اجتماعی و محتوا دو مفهوم جدانشدنی هستند. به طوری که اگر محتوا نباشد، شبکه اجتماعی دیگر معنایی ندارد و برعکس. اشتراک‌گذاری محتوا، پایه و اساس تعامل با مخاطب از طریق شبکه‌های اجتماعی است. بنابراین باید به جالب بودن و جذابیت محتوا توجه کرد.

تولید محتوای شبکه‌های اجتماعی از مهم‌ترین نکاتی است باید به شکل درستی انجام شود. در واقع رسانه و محتوا دو مفهوم جدانشدنی هستند. به طوری که اگر محتوا نباشد، شبکه اجتماعی دیگر معنایی ندارد و برعکس. اشتراک‌گذاری محتوا، پایه و اساس تعامل با مخاطب از طریق شبکه‌های اجتماعی است. بنابراین باید به جالب بودن و جذابیت محتوا توجه کرد.

محتوا را می‌توانیم با روش‌های مختلفی تولید و اشتراک‌گذاری کنیم. یکی از این روش‌ها تولید محتوای ویدئویی است. اشتراک‌گذاری ویدئو‌های آموزشی، انگیزشی، معرفی محصول به صورت تأثیرگذار و جذاب، می‌تواند اهداف خدمات مدیریت شبکه اجتماعی را محقق و توجه کاربر را جلب کرده تا شبکه اجتماعی شما را دنبال کند.

نکاتی درباره تولید محتوا:

 • برای تولید محتوا باید یک برنامه‌ریزی مناسب و تیم مشارکتی داشته باشید. سعی کنید موضوعات گسترده و متنوعی در چارچوب موضوع اصلی پوشش دهید.
 • رنگ‌ها و تم‌های مختلفی را در محتوا به کار ببرید به طوری که متناسب با مضمون محتوا و حتی فصل و مناسبت‌ها باشد.
 • ذهن مخاطبان خود را در شبکه اجتماعی مورد نظر را به چالش بکشید. برای انجام این کار می‌توانید نظرسنجی‌هایی در رابطه با مطالب و محتوایی که به اشتراک می‌گذارید ایجاد کنید. این کار باعث می‌شود تعامل شما با کاربران بیشتر شود.
 • می‌توانید هر چند وقت یکبار، برنامه‌هایی همچون قرعه کشی، کمپین، مسابقه و… برگزار و اجرا کنید. بهتر است هشتگ یونیک و منحصر به خود را داشته باشید.

مدیریت شبکه مجازی با ایجاد نام تجاری مشخص

انتخاب یک نام زیبا و مناسب یکی از مقدماتی‌ترین خدمات مدیریت شبکه اجتماعی است که می‌تواند مخاطبان زیادی را جذب کند. نام در واقع یک میانبر ذهنی است که باید به یادماندنی باشد و مخاطب بتواند در ذهن خود با آن ارتباط برقرار کند. طراحی اسم مناسب به شما کمک می‌کند در حوزه‌های بیشتر بتوانید فعالیت داشته باشید. اگر در زمینه تجاری کار می‌کنید لازم است که نام تجاری برند خود را به ثبت برسانید. به طوری که کاربران و مشتری‌های شما بتوانند به آسانی صفحه مربوط به سایت و یا دیگر شبکه‌های اجتماعی شما را به راحتی پیدا کنند.

مدیریت همه جانبه رسانه ها

مدیریت همه جانبه رسانه ها

نظارت همه جانبه بر روی شبکه اجتماعی که به صورت هدفمند در آن فعال هستید، بسیار اهمیت دارد و نیازمند کمک گرفتن از یک سری ابزار‌های تحلیلی و آشنایی با تکنیک‌های جذب مخاطب، فروش محصول و… است. یک مجموعه ممکن است در شبکه‌های اجتماعی مختلف فعالیت داشته باشد. در این صورت خدمات مدیریت شبکه اجتماعی اهمیت بیشتری پیدا می‌کند که بتواند بر روی به روز‌رسانی منظم و هماهنگ مطالب نظارت داشته باشد.

 • یک مدیر شبکه‌های اجتماعی مجموعه‌های مختلف تجاری، آموزشی و… باید فعالیت‌های مؤثری در جهت جذب و حفظ مخاطب و مشتری انجام دهد.
 • بر اساس سیاست‌های کاری حوزه خود عمل کند.
 • با ارائه و اعمال‌ایده‌های مختلف، کسب و کار شما را به سمت و سو‌های مثبتی سوق دهد.
 • به پرسش‌های کاربران پاسخ داده و همچنین از نظرات، انتقادات و پیشنهادات آن‌ها در جهت ایجاد تغییرات مؤثر استقبال کند.

بهینه‌سازی موتور جستجو(SEO)

سئو سایت یک فعالیت مهم در جهت ارتقاء رتبه‌بندی سایت در گوگل است که کمک می‌کند سایت شما بهتر دیده شود و امکان ارتباط آن با دیگر سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی گسترده‌تر شود. انجام این کار به دانش و مهارت زیادی احتیاج دارد و صبر زیادی می‌طلبد. به طوری که اگر سئو به صورت اصولی، هم‌سو با سیگنال‌های گوگل و در چارچوب خدمات مدیریت شبکه اجتماعی انجام شود، در عرض چند هفته تا چند ماه شاهد نتایج بهتری خواهید بود.

مزایای بهینه‌سازی سایت

 • قرار گرفتن وب سایت شما در صفحه اول نتیجه جستجو گوگل است که در بازدید بیشتر آن مؤثر است.
 • سئو سایت برای سایت شما یک برند ایجاد می‌کند.
 • بهترین و مؤثرترین ابزار جهت تبلیغات است.
 • کمک می‌کند محصولات شما بهتر به فروش برود و یا باعث جلب مشتری برای خدمات مجموعه شما می‌شود.

موفقیت بازاریابی اینترنتی

یکی از اقداماتی که در محدوده مدیریت شبکه‌های اجتماعی انجام می‌شود، اجرای درست بازاریابی است و شامل مراحل زیر می‌شود.

تعیین هدف بازاریابی

در مرحله اول ابتدا باید هدف‌های کلی بازاریابی را مشخص کنید. اهدافی چون ارائه تعریفی نو از جایگاه برند، افزایش آگاهی در مورد برند، دسترسی پیدا کردن به مخاطب و مشتری‌های جدید و…

شناسایی مخاطبان

مهم‌ترین اقدام در بخش بازاریابی این است که افرادی را پیدا و انتخاب کنید که بتوانند به طرز مؤثری پیام برند را به مخاطبان برسانند و بازخورد‌هایی که از سوی مخاطب یا مشتری می‌گیرند را در تصمیمات خود اثر بدهند. شناسایی مخاطب در طی خدمات مدیریت شبکه اجتماعی، تحقق اهداف بازاریابی را به دنبال دارد.

ارزیابی موفقیت

اندازه‌گیری میزان موفقیت و نتایج بازاریابی بسیار اهمیت دارد و باید مورد سنجش قرار بگیرد. راه‌های مختلفی برای این ارزیابی‌ها وجود دارد، بررسی میزان فروش، سود و بازگشت سرمایه از جمله این راه‌ها است.

توجه به رتبه‌بندی رسانه

دقت کنید که یک رسانه احتمال دارد در یک دوره بسیار محبوب باشد و کاربران زیادی داشته باشد اما پس از مدتی محبوبیت خود را از دست بدهد و با ریزش کاربر مواجه شود. فروش محصولات از طریق رسانه که در دسترس‌تر و محبوب‌تر هستند باید صورت بگیرد.

دیگر شیوه‌های مدیریت شبکه اجتماعی:

شیوه‌های مدیریت شبکه اجتماعی

– برنامه‌ریزی صحیح و فعالیت هدفمند و منظم

– استفاده از ابزار‌های مدیریت شبکه

– اشتراک‌گذاری چند پست در یک روز به طور منظم و هدفمند

– پاسخگویی به دنبال‌کنندگان و کاربران

– به اشتراک گذاشتن محتوا در پروفایل‌های اجتماعی در سطح اینترنت

– همکاری و تعامل با دیگر ادمین‌ها در شبکه‌های اجتماعی مختلف

– استفاده از محتوا و پست‌های اصیل و غیر کپی

– شناسایی مخاطب با استفاده از ابزار‌های آنالیزگر مورد استفاده در خدمات مدیریت شبکه اجتماعی. (ابزارهایی که به شما می‌گویند چه تعدادی از کاربران شما زن و چه تعدادی مرد هستند، چه تعدادی از آن‌ها طرفداران و مشتریان شما هستند، از کجا می‌آیند و…)

– استفاده از به روز‌ترین سیستم عامل‌ها و نسخه‌های اپلیکیشن شبکه اجتماعی و گزینه‌های متعدد آن

– کنترل و حفظ شهرت برند از طریق بالابردن سطح کیفیت محصولات خود و اصالت آن‌ها

خدمات مدیریت شبکه اجتماعی

خدمات مدیریت شبکه‌های اجتماعی روشی است که می‌تواند با کمک دانش فراوان و منابعی که در اختیار دارد، صفحات شبکه‌های اجتماعی شما را به درستی مدیریت کند. فعالیت‌های افرادی که این خدمات را به شما ارائه می‌کنند بر اساس طیف وسیعی از تاکتیک‌ها و آنالیز‌های علمی مربوط به حوزه رسانه‌های اجتماعی صورت می‌گیرد. بهره‌مندی از خدمات مدیریت رسانه‌های اجتماعی برای ارتقاء وضعیت رسانه‌ای شما ضرورت دارد. چرا که خدماتی را اجرا و پیاده‌سازی می‌کند که موجب می‌شود بازدید از شبکه اجتماعی شما افزایش پیدا کرده و مخاطبان، طرفداران و مشتریان بیشتری پیدا کنید.

در آخر

در این مقاله سعی کردیم به توضیحاتی درباره مدیریت شبکه‌های اجتماعی بپردازیم و شیوه‌های مختلف مدیریتی رسانه‌های مجازی اجتماعی را بررسی کنیم. اگر به دنبال ارتقاء رتبه‌بندی رسانه خود هستید و می‌خواهید از مزایایی همچون، افزایش کاربر فعال، بازدید، رضایت مخاطب و مشتری، فروش بیشتر محصولات و… بهره‌مند شوید، استفاده از خدمات مدیریت شبکه اجتماعی، یک راه مناسب برای تحقق این اهداف است.

فرم ثبت درخواست

 

[contact-form-7 id=”4219″ title=”فرم ثبت نام رویداد”]

در وبلاگ پیارینو بیشتر دربارۀ روابط عمومی بخوانید

محل نوشتن مقاله