ربات‌ فروشگاهی واتساپ و 9 مزیت استفاده از آن

فروشگاه واتساپ

ربات‌ فروشگاهی واتساپ

به لطف ربات‌ فروشگاهی واتساپ اکنون می‌توانید درخواست‌های مشتری خود را در این پلتفرم پیام‌رسانی محبوب بررسی کنید. واتساپ هم‌اکنون امکان استفاده از انواع ربا‌ت‌ها را برای افراد و کسب و کارها ایجاد کرده است که کارها را سرعت بخشیده و تعامل با یکدیگر را آسان‌تر می‌کند.

واتس آپ محبوب‌ترین پلتفرم پیام‌رسان است که در حال حاضر بیش از 1.5 میلیارد کاربر دارد و در بیش از 180 کشور استفاده می‌شود. این آپ در سال 2014 توسط فیس بوک به قیمت 19 میلیارد دلار خریداری شد و در حال حاضر سهم بازار آن بیش از 40 درصد است. محبوبیت آن را به بهترین بستر برای بازاریابی محصولات، خدمات و کسب محبوبیت برند تبدیل می‌کند.

ما در این مقاله به بررسی مزایای استفاده از ربات فروشگاهی در این پلتفرم پرداخته‌ایم.

مزیت های شگفت انگیز استفاده از ربات فروشگاهی واتساپ

ربات فروشگاهی به نرم افزاری اطلاق می‌شود که تعامل انسان را از طریق متن یا تبدیل متن به گفتار شبیه سازی می‌کند. بنابراین یک ربات برنامه‌ای کاربردی می‌باشد که به کسب و کارها کمک کرده تا از طریق واتساپ به سؤالات مشتریان پاسخ دهند.

شما می‌توانید ربات‌ واتساپ را انتخاب تا به راحتی با مشتریان خود در زمان واقعی ارتباط برقرار کنید.

مزایای استفاده از ربات فروشگاهی واتساپ عبارتند از:

  1. آنها در دسترس هستند.

همانطور که قبلا ذکر شد، واتساپ محبوبترین برنامه پیام‌رسان است، پس به احتمال زیاد مشتریان شما از قبل این پلتفرم را روی تلفن‌های هوشمند خود دارند. در این صورت، مشتریان با این ویژگی قادر خواهد بود تا خدمات متنوعی در پلتفرم مورد علاقه خود، دریافت کنند. محبوب بودن یک رسانه پیام‌رسان به این معنی است که بسیاری از مشتریان از قبل نحوه استفاده از آن را می‌دانند و با طرح و عملکرد آن آشنا هستند.

ربات‌ فروشگاهی واتساپ

در دسترس بودن واتس‌اپ در تلفن‌های اکثر مردم به این معنی است که مشتریان برای اینکه بتوانند از ربات‌های واتس‌اپ استفاده کنند، نیازی به دانلود اپلیکیشن دیگری ندارند. این ربات‌ها هم برای کسب‌وکارهای کوچک خانگی و هم برای شرکت‌های بزرگ در دسترس هستند.

  1. 24 ساعت از هفته در اختیار شما است.

لازم نیست نگران برقراری ارتباط با مشتریان خود در خارج از ساعات کاری باشید. زیرا ربات فروشگاهی واتساپ قادر به ارائه خدمات خودکار به مشتریان به شکل شبانه‌روزی است.

آن‌ها می‌توانند پرسش‌های متداول را هوشمندانه مدیریت کنند. این مزیت باعث صرفه‌جویی در پول شده که سابقاً برای استخدام و آموزش کارکنان در زمینه خدمات مشتری استفاده می‌شد. همچنین در دسترس بودن خدمات شبانه‌روزی به مشتریان منجر به نرخ‌های بالاتر رضایت مشتری می‌گردد.

  1. دارای قابلیت خدمات پیشرفته است.

ربات‌های واتس‌اپ را می‌توان در CRM و ERP ادغام کرد تا به کسب‌وکارها در انواع عملیات ارتباط با مشتری مانند ارسال یادآوری‌ها و اعلان‌ها، ارائه و کمک به مشتریان برای تماشای کاتالوگ محصولات کسب‌وکار، دادن پاسخ‌های بلادرنگ به سوالات و شکایات مشتری کمک کنند.

  1. امکان تعامل بالا دارد.

ربات‌های واتس‌اپ نرخ پاسخ‌دهی بالایی دارند. زیرا تعامل با مشتریان را در سطوح مختلف ممکن و پیام‌ها را به همه جا ارسال می‌نمایند. بنابراین یک رسانه تعاملی و بصری است که تعامل را از طریق تعامل فعال تسهیل می‌کند. توانایی دریافت و ارسال پاسخ‌های فوری به این معنی می‌باشد که مشتریان قادر خواهند بود گفتگوی دو طرفه با کسب و کار داشته باشند. این پاسخ‌های رفت و برگشتی همچنین به این معنی است که مشتریان می‌توانند پاسخ فوری به سؤالات خود دریافت کنند.

  1. امن و مطمئن است.

در ربات‌ فروشگاهی واتساپ رمزگذاری شده‌ و دارای احراز هویت دو مرحله‌ای و تأیید تجاری است. این ویژگی تضمین می‌کند که داده‌ها و هویت مشتریان محافظت می‌شود و باعث خواهد شد اکثر مشتریان با پلتفرم راحت باشند. ویژگی احراز هویت دو مرحله‌ای به کاربر این امکان را می‌دهد تا هر بار که وارد حساب واتساپ خود شد، یک پین سفارشی ایجاد کند که برای احراز هویت از آن استفاده نماید.

فروش امن و مطمئن

  1. به مشتریان در تصمیم‌گیری‌های مربوط به فروش کمک می‌کند.

پاسخ‌های بی‌درنگ، توانایی مشاهده محصولات و هدایت مشتریان به درگاه‌های پرداخت، ربات‌های واتس‌اپ را به بهترین پلتفرم برای بالا بردن نرخ فروش تبدیل می‌کند. اگر مشتری نتواند چیزی را که به دنبالش است بیابد، ربات می‌تواند محصولات مشابه را پیشنهاد کند.

  1. امکان در دسترس بودن یک شرکت را گسترش می‌دهد

ربات‌ فروشگاهی واتساپ برای طیف گسترده‌ای از مشاغل، از خانگی کوچک گرفته تا شرکت‌های بزرگ در دسترس است. واتس‌اپ در بیش از 180 کشور توسط بیش از 1.5 میلیارد نفر استفاده می‌شود. به این معنی که کسب‌وکار شما می‌تواند در محبوب‌ترین پلتفرم پیام‌رسانی جهانی شده و برند شما را با سرمایه‌گذاری کم محبوب کند.

یک شرکت می‌تواند با ایجاد یک نمایه تجاری در ربات، که شامل آدرس شرکت، URL وب‌سایت شرکت و شرح مفصلی از آن است، دسترسی را افزایش دهد. همچنین می‌توان آدرس شرکت را با نقشه‌های گوگل پیوند داد تا به مشتریان در مسیرهای بازدید فیزیکی کمک کند. پروفایل تجاری، چهره و هویتی آشنا به شرکت می‌دهد و وفاداری کاربران را افزایش خواهد داد.

  1. سبب صرفه جویی در هزینه می‌شود

در دسترس بودن 24 ساعت از هفته ربات فروشگاهی واتساپ نیاز به یک کارمند تمام وقت را از بین می‌برد.

ربات‌ها را می‌توان برای رسیدگی و پاسخ به مکالمات پیچیده‌تر و بیشتر توسعه داد. بسیاری از مشتریان تاخیر در انتظار برای پاسخ به پیام‌ها را دوست ندارند، بنابراین ربات‌های واتساپ راه حلی خوشایند هستند. هزینه ایجاد و نگهداری ربات واتساپ بسیار کمتر از حفظ تیمی از نمایندگان پاسخگو به مشتری است.

  1. استفاده از آن آسان است

این ربات با حذف نیاز دانلود و نصب یک برنامه جداگانه برای دسترسی و استفاده از ربات که بر روی یک پلتفرم موجود توسعه یافته است، سهولت استفاده بهینه را برای مشتریان ارائه می‌دهد. مشتریان دارای برنامه واتساپ فقط باید با ربات تجاری چت کنند، همانطور که با هر مخاطب دیگری چت می‌کنند. کاربران قبلاً به پلتفرم پیام‌رسان واتساپ عادت کرده‌اند، بنابراین برای تعامل با ربات نیازی به آموزش نیست. در دسترس بودن جهانی واتساپ به کسب و کارها این امکان را می‌دهد تا یک ربات مشتری محور ایجاد کنند که به مخاطبان بین المللی پاسخ دهد.

استفاده آسان از فروشگاه

سخن پایانی

برای موفقیت در کسب و کار شما باید یک استراتژی داشته باشید تا به طور یکپارچه با مشتریان خود ارتباط برقرار و در کوتاه‌ترین زمان ممکن امتیاز فروش و سودآوری را کسب کنید. ربات‌ فروشگاهی واتساپ ابزاری آسان و مؤثر برای کسب‌وکارها برای ایجاد روابط بلندمدت با مشتریان و ایجاد وفاداری به برند خود است. اگر شما نیز مایل به استفاده از این ربات هستید، آن را تهیه کرده و موفقیت را شروع کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *